Sondaż. Zjednoczona Prawica prowadzi, za nią KO. Lewica wyprzedza Polskę 2050

Polska
Sondaż. Zjednoczona Prawica prowadzi, za nią KO. Lewica wyprzedza Polskę 2050
P. Tracz / KPRM
Sondaż. Zjednoczona Prawica prowadzi, za nią KO. Lewica wyprzedza Polskę 2050

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 33,9 proc. respondentów, na Koalicję Obywatelską 26,6 proc. Na trzecim miejscu znalazłaby się Lewica z wynikiem 8,1 proc. - wynika z badania przeprowadzonego przez Research Partner.

Firma Research Partner w dniach 8-11 lipca przeprowadziła na ogólnopolskiej próbie 1053 osób w wieku 18+ badanie preferencji politycznych Polaków.

 

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 33,9 proc. respondentów.

 

ZOBACZ: Uchodźcy z Ukrainy. Sondaż: 65 proc. nie planuje na razie powrotu do kraju

 

Koalicja Obywatelska uzyskałaby głosy 26,6 proc. Polaków.

 

Na trzecim miejscu znalazłaby się Lewica, która zdystansowała Polskę 2050 Szymona Hołowni. Lewicę poparłoby 8,1 proc. badanych, A Polskę 2050 7,7 proc.

Konfederacja i PSL blisko progu 

Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem, choć wyniki Konfederacji (4,9 proc.) oraz PSL (4,8 proc.) są bliskie granicy progu wyborczego. 

 

Na pytanie o wzięcie udziału w wyborach 44,1 proc. ankietowanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", a kolejne 16,6 proc. "raczej tak", co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie 60,7 proc.

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie