Mariusz Błaszczak o Donaldzie Tusku: To jest zły człowiek. Ma złą wole

Polska
Mariusz Błaszczak o Donaldzie Tusku: To jest zły człowiek. Ma złą wole
PAP/Maciej Kulczyński; PAP/Sebastian Borowski
Mariusz Błaszczak o Donaldzie Tusku: To zły człowiek

- Donald Tusk tak lekką ręką oddał urząd premiera, poszedł do Brukseli, potem go zdjęli, teraz przyszedł i szuka szczęścia w Polsce - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak. Podkreślał, że lider Platformy Obywatelskiej "to zły", "sfrustrowany" człowiek.

Prowadzący program "Gość Wydarzeń" Bogdan Rymanowski zapytał Mariusza Błaszczaka o słowa Donalda Tuska, który mówił o "kapitalacji rządu wobec inflacji". 

 

- Wszystkie rady typu "ocieplajmy domy", "jedzmy mniej", "zaciskajmy pasa", "zaciśnijmy zęby", "zbierajmy chrust" to są komunikaty o kapitulacji Morawieckiego i tego rządu wobec drożyzny i inflacji - zacytował słowa Donalda Tuska, prowadzący. 

 

ZOBACZ: Beata Szydło: Tusk uruchomił ruskie boty, które rozbijają spotkania z Polakami

 

- A czy Donald Tusk wspomniał o wojnie na Ukrainie, czy powiedział tylko, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest niedobry? - dopytał Mariusz Błaszczak. Bogdan Rymanowski odpowiedział, że "Donald Tusk cały czas twierdzi, ze tylko za część inflacji odpowiada wojna". 

 

WIDEO: Mariusz Błaszczak w programie "Gość Wydarzeń"

Błaszczak: Tusk to zły człowiek 

- No to się myli... Sądzę, że nawet się nie myli, że to jest zły człowiek, że ma złą wolę i w związku z tym, takie historie opowiada. Sądzę, że jest człowiekiem inteligentnym i zdaje sobie sprawę, że inflacja została wywołana przez wojnę, którą wzniecił Putin - powiedział szef MON. 

 

ZOBACZ: Donald Tusk o teoriach Edyty Górniak: Rozpoznaje kto jest człowiekiem, a kto się wcielił

 

- A cała reszta... To sfrustrowany człowiek. Najpierw mu dali stanowisko w Brukseli, zrezygnował ze stanowiska premiera polskiego rządu. Przecież to najbardziej godne stanowisko obok prezydenta RP. Ostatnio Boris Johnson, kiedy rezygnował z funkcji premiera Wielkiej Brytanii powiedział, że to najlepsze zajęcie, jakie może spotkać Brytyjczyka. A Donald Tusk tak lekką ręką oddał urząd premiera, poszedł do Brukseli, potem go zdjęli i przyszedł i szuka szczęścia w Polsce - mówił Błaszczak. 

dsk/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie