W. Brytania. Nowa minister edukacji Andrea Jenkyns pokazała środkowy palec w kierunku tłumu

Świat
W. Brytania. Nowa minister edukacji Andrea Jenkyns pokazała środkowy palec w kierunku tłumu
PAP/EPA/NEIL HALL/Twitter/Marina Hyde
Minister edukacji Andrea Jenkyns pokazała środkowy palec w kierunku tłumu, który obserwował przemowę rezygnacyjną premiera Johnsona

Nowo wybrana brytyjska minister edukacji Andrea Jenkyns pokazała środkowy palec w kierunku tłumu. Do zdarzenia doszło tuż przed rezygnacją Borisa Johnsona ze stanowiska premiera. Moment został uchwycony na zdjęciach, które obiegły media społecznościowe. Jenkyns tłumaczy się, że była to "odpowiedź na obelgi i pogróżki".

Po licznych rezygnacjach ministrów i presji społecznej, we czwartek Boris Johnson ogłosił swoją dymisję. Po południu miał wygłosić przemówienie rezygnacyjne na Downing Street. Tam też zmierzała nowo wybrana minister edukacji.

 

W okolicy zebrali się również ludzie świętujący rezygnację Johnsona. To właśnie w kierunku zgromadzonego tłumu Jenkyns pokazała obraźliwy gest.

 

Odpowiedź na obelgi

Jak tłumaczyła, jej reakcja była spowodowana "obelgami w kierunku premiera".

 

W oficjalnym stanowisku, opublikowanym na Twitterze, napisała, że "odpowiedziała i postawiła się ludziom, którzy obrażali ją przez wiele lat". "Niektórzy z nich tam byli" - wyjaśniła.

 

 

"Otrzymałam siedem gróźb śmierci w ciągu ostatnich czterech latach. Dwie z nich w ostatnich tygodniach. Są obecnie badane przez policję. Dotarłam do swojego kresu wytrzymałości" - stwierdziła.

 

ZOBACZ: Prezenter BBC z nogami na biurku. Pokazano go na antenie

 

Dodała także, że powinna wykazać się większym opanowaniem, ale "jest tylko człowiekiem". 

 

 

Niektórzy internauci twierdzą, że to Jenkyns mogła prowokować zebranych ludzi. Na filmiku słychać, jak minister krzyczy w kierunku tłumu.

 

Andrea Jenkyns została mianowana na minister edukacji brytyjskiego rządu w piątek. Przeciwnicy wypominają jej liczne skandale obyczajowe, między innymi romans z żonatym ministrem.

jsd/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie