Prezenter BBC z nogami na biurku. Pokazano go na antenie

Świat
Prezenter BBC z nogami na biurku. Pokazano go na antenie
Scott Bryan/Twitter

W dniu przełomowych wieści płynących z Downing Street ws. rządu Borisa Johnsona, prezenter BBC News Tim Willcox został przyłapany, jak przegląda swój telefon z nogami na biurku.

Widzowie BBC oglądali relacje reportera Rosa Atkinsa, który nadawał na żywo sprzed siedziby brytyjskiego premiera i opowiadał o doniesieniach o rezygnacjach ministrów z rządu Borisa Johnsona. 


W pewnym momencie realizator pokazał obraz ze studia, gdzie prezenter Willcox patrzył na swój telefon, trzymając nogi na biurku


Szybko się zreflektował, że jest na antenie, spojrzał w kamerę i wyprostował się, a emisja równie szybko wróciła do Atkinsa. 

 

Boris Johnson wzywany do dymisji

A to wszystko w dniu, gdy padł rekord liczby rezygnacji, jakie miały miejsce za rządów jakiegokolwiek premiera. 
 
W ciągu krótkiego czasu ze stanowisk różnego szczebla w rządzie brytyjskiego premiera Borisa Johnsona zrezygnowało kilkadziesiąt osób, a sam premier jest wzywany do dymisji. 

 

W środę późnym wieczorem rezygnację złożyli minister ds. Walii Simon Hart i wiceminister zdrowia Edward Argar. Ten pierwszy jest czwartym ministrem opuszczającym rząd Borisa Johnsona od wtorkowego późnego popołudnia. Falę rezygnacji zapoczątkowali wówczas minister zdrowia Sajid Javid i minister finansów Rishi Sunak, natomiast w środę wieczorem zdymisjonowany został minister ds. wyrównywania szans, budownictwa i społeczności lokalnych Michael Gove. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Z rządu odeszło ponad 30 osób. Boris Johnson oświadczył, że zostaje


Do dymisji Johnsona wezwała prokurator generalna Suella Braverman. Choć sama rezygnacji nie złożyła, zapowiedziała, że będzie się ubiegać o stanowisko lidera Partii Konserwatywnej, który najprawdopodobniej obejmie też urząd premiera. Jest ona drugą osobą, która zadeklarowała start w partyjnych wyborach - wcześniej zrobił to szef parlamentarnej komisji spraw zagranicznych Tom Tugendhat. 

msm / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie