Dymisja Borisa Johnsona. Premier Mateusz Morawiecki odpowiada na wpis Donalda Tuska

Polska
Dymisja Borisa Johnsona. Premier Mateusz Morawiecki odpowiada na wpis Donalda Tuska
PAP/Grzegorz Michałowski
Premier Mateusz Morawiecki

"Panie Tusk, widzę, że wciąż żyje Pan swoim 'sukcesem' w sprawie brexitu" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na wpis lider PO.

"Boris Johnson został przyłapany na kłamstwie, więc podał się do dymisji. Dziwak jakiś, Mateuszu, nie sądzisz?" - pisał na Twitterze szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk po informacji o dymisji premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona.

 

W odpowiedzi szef polskiego rządu napisał: "Panie Tusk, widzę, że wciąż żyje Pan swoim 'sukcesem' w sprawie brexitu".

 

Dymisja Johnsona

W czwartek Boris Johnson ogłosił rezygnację z funkcji lidera Partii Konserwatywnej. - Pozostanę premierem, do czasu, gdy pojawi się nowy lider - tłumaczył. Decyzja polityka jest związana z falą odejść z brytyjskiego rządu. W ostatnich godzinach ze swoich stanowisk zrezygnowało kilkudziesięciu ministrów i członków administracji. 

 

ZOBACZ: Boris Johnson zrezygnował z funkcji lidera Partii Konserwatystów. "Powinien być nowy premier"

 

Fala rezygnacji z rządowych funkcji rozpoczęła się po tym, jak Downing Street przyznało, że Johnson od 2019 roku wiedział o zarzutach wobec posła Chrisa Pinchera, dotyczących jego niewłaściwego zachowania seksualnego, a mimo to powołał go w lutym tego roku na stanowisko zastępcy whipa, czyli osoby pilnującej dyscypliny w klubie poselskim.

 

Wpis Morawieckiego nawiązuje do czasu, kiedy Donald Tusk był przewodniczącym Rady Europejskiej, a Wielka Brytanii zdecydowała o wyjściu z UE. Boris Johnson był jednym z głównych lobbystów za opuszczeniem Wspólnoty przez Zjednoczone Królestwo.


 

prz/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie