Brzoskwinia: Tragiczny wypadek na A4. Zderzyły się trzy ciężarówki

Polska
Brzoskwinia: Tragiczny wypadek na A4. Zderzyły się trzy ciężarówki
Polsat News
TIR-y wpadły na siebie, kiedy jeden z kierowców zaczął hamować

Nie żyje kierowca jednej z trzech ciężarówek, które zderzyły się na autostradzie A4 między Katowicami a Krakowem w pobliżu miejscowości Brzoskwinia (woj. małopolskie). Na trasie doszło do wycieku żrącej substancji. Droga jest zablokowana.

Do wypadku doszło na 393. km autostrady A4 z Krakowa do Katowic. Zderzyły się trzy ciężarówki. 

 

Przyczyny wypadku wyjaśnia policja. Według wstępnych ustaleń, 39-latek kierujący jedną z ciężarówek wjechał w TIR-a stojącego w korku. Z kolei 59-latek kierujący trzecią ciężarówką uderzył w poprzedzający go pojazd. 

 

ZOBACZ: Ogorzelec. Wypadek autobusu. Poszkodowani z ciężkimi obrażeniami

 

Jak informuje reporterka Polsat News, obrażenia 39-latka okazały się tak ciężkie, że mimo szybkiej pomocy, nie udało się go uratować. Do szpitala trafił 59-latek z trzeciej ciężarówki. Kierowca jadący pierwszym pojazdem odniósł niewielkie obrażenia i jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

WIDEO: Zobacz relację reporterki Polsat News z miejsca zdarzenia

 

 

Żrąca substancja na drodze

Na miejscu pracuje 13 zastępów straży pożarnej, w tym grupa chemiczna, która zajmuje się wyciekiem żrącej substancji z cysterny. Prawdopodobnie jest to kwas metanosulfonowy używany do usuwania kamienia. Jak informują strażacy, sytuacja jest już opanowana.

 

Droga do Katowic jest zablokowana, a na miejsce wysłany został śmigłowiec LPR. Organizowane jest przekierowanie ruchu na obwodnicę Krakowa i dalej - na drogi krajowe nr 79 i 94, w kierunku Katowic i Olkusza.

prz/ sgo/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie