Szwecja. Zmarła kobieta ugodzona nożem podczas festynu z udziałem polityków

Świat
Szwecja. Zmarła kobieta ugodzona nożem podczas festynu z udziałem polityków
PAP/EPA/Henrik Montgomery
Szwecja.

Podczas festynu z politykami na placu w centrum Visby na Gotlandii doszło do ataku nożownika. Jak powiadomiła szwedzka policja, 60-letnia ofiara zmarła. Mowy ataku nie jest znany.

Na miejscu przez świadków zatrzymany został 33-letni mężczyzna, który następnie trafił w ręce policji. Jest on podejrzany o morderstwo. Według informacji podanych przez szwedzką policję, 60-latka ugodzona w środę podczas festynu nie żyje.

Jak podała gazeta "Expressen", mieszkający w południowej Szwecji domniemany napastnik uczestniczył w wielu demonstracjach nacjonalistycznego Nordyckiego Ruchu Oporu (NMR).

Atak nożownika w Szwecji. Trwa śledztwo

Szef policji na Gotlandii Fredrik Persson na konferencji prasowej stwierdził, że "na razie nic nie wiadomo o politycznym motywie". - Trwa śledztwo - podkreślił.

ZOBACZ: Morderstwo profesora AGH. Nie żyje Jan Targosz

 

Liderka Partii Centrum Annie Loof odwołała konferencję prasową, która miała odbyć się nieopodal miejsca, gdzie doszło do tragedii. Wieczorem swoją mowę rozpoczęła od minuty ciszy.

W Visby na Gotlandii trwa tradycyjny polityczny Tydzień Almedalen (od nazwy parku) zwany świętem demokracji podczas, którego politycy uczestniczą w debatach, a także spotkają się z wyborcami. Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny.

anw//PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie