Nacpolsk. Atak nożowników. Nie żyje Ukrainka, druga jest ranna

Świat
Nacpolsk. Atak nożowników. Nie żyje Ukrainka, druga jest ranna
Polsat News
W poszukiwania zaangażowany jest pies tropiący

Jedna kobieta nie żyje, a druga trafiła do szpitalu po tym, jak zostały zaatakowane nożem przez dwóch mężczyzn w miejscowości Nacpolsk niedaleko Płońska - poinformowała polsatnews.pl rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Ofiary to Ukrainki, podobnie jak jeden z domniemanych sprawców.

Około godz. 13:15 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Nacpolsk (gm. Naruszewo) dwie kobiety zostały zaatakowane nożem przez mężczyznę.

Jedna osoba nie żyje, druga jest ranna

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze wspólnie z ratownikami medycznymi udzielili pomocy rannym. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej na posesję przyjechało dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie zaatakowali nożem kobiety, po czym odjechali. Krzyk usłyszały osoby postronne, które powiadomiły służby - poinformowała kom. Drężek-Zmysłowska.

 

Jedna z kobiet została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR, drugiej - mimo reanimacji - nie udało się uratować.

 

ZOBACZ: Łódzkie. Obława za kierowcą po śmiertelnym wypadku. Zginął 16-latek

 

- Wraz z kobietami w mieszkaniu przebywała dwójka dzieci w wieku 2,5 roku oraz 5 miesięcy, które zostały zabrane do szpitala na badania - podała rzeczniczka KPP w Płońsku. Jak dodała policjantka kobiety od około trzech miesięcy wynajmowały mieszkanie w miejscowości Nacpolsk. Nie utrzymywały bliższych kontaktów z sąsiadami.

Uciekali samochodem, a potem pieszo

- Pojazd, którym oddalili się sprawcy kilka kilometrów dalej uczestniczył w zdarzeniu drogowym, na drodze prowadzącej do miejscowości Zaborowo. Kierowca najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Podróżujący autem mężczyźni dalej uciekli pieszo - dodała kom. Drężek-Zmysłowska.

 

ZOBACZ: Świnoujście. Atak nożownika przed prokuraturą. Nie żyje kobieta

 

Po policyjnym pościgu zatrzymano jednego z podejrzewanych. Mężczyzna był nietrzeźwy. Po trwającej kilka godzin obławie zatrzymano drugiego podejrzewanego - dowiedział się Polsat News.

 

Policjanci przekazali, że zarówno ofiary, jak i mężczyzna zatrzymany po obławie to obywatele Ukrainy. Tożsamość pierwszego zatrzymanego jest ustalana.

pgo/bas/Polsatnews.pl/Polsat News/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie