Szabda: Matka zamordowanej dwulatki aresztowana

Polska
Szabda: Matka zamordowanej dwulatki aresztowana
Polsat News
W tym domu w Szabdzie koło Brodnicy odnaleziono ciało dwuletniej dziewczynki

Nowe fakty ws. wstrząsającej zbrodni w Szabdzie, gdzie w jednorodzinnym domu znaleziono rozkładające się ciało dwuletniego dziecka. Po tym jak do aresztu z zarzutem zabójstwa trafił ojciec dziewczynki, podobne zarzuty w środę usłyszała matka - Paulina Ch. Późnym wieczorem sąd przychylił się do wniosku o areszt również dla kobiety.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski powiedział polsatnews.pl, że Paulina Ch. została zatrzymana i przesłuchana w środę. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa, a także zarzuty znęcania się nad dziećmi, zbezczeszczenia zwłok i znęcania się nad zwierzętami. Rodzina Ch. miała w domu dwie szynszyle. Do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie 27-latki na trzy miesiące. 

 

ZOBACZ: "Interwencja". Zabójstwo studentów w Górach Stołowych. Jest nowy trop

 

Matka dziecka wcześniej nie mogła być przesłuchana, ponieważ była w połogu po urodzeniu szóstego dziecka. Przyszło ono na świat w dniu odnalezienia zwłok starszej siostry. 

 

Aktualizacja:

 

Prokurator Andrzej Kukawski poinformował w środę wieczorem, że sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie Pauliny Ch. 

Wcześniej zarzuty usłyszał ojciec 

Bartosz Ch. został zatrzymany w ubiegły piątek w Warszawie. Zarzut zabójstwa córki usłyszał w ubiegłą sobotę. W niedzielę sąd zgodził się na jego tymczasowe aresztowanie. 

 

Rodzice Mai wynajmowali dom w Szabdzie w woj. kujawsko-pomorskim. 23 czerwca rozkładające się zwłoki dziecka odnaleźli robotnicy, którzy na zlecenie właścicielki budynku mieli zrobić tam remont po wyprowadzce lokatorów.  

 

arż/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie