Szabda. Zwłoki dziecka w domu. Zatrzymano ojca

Polska
Szabda. Zwłoki dziecka w domu. Zatrzymano ojca
Polsat News
Ciało dziecka ujawniono w łóżeczku

W piątek rano zatrzymano ojca dziecka, którego ciało znaleziono w domu w miejscowości Szabda (woj. kujawsko-pomorskiej) - poinformował polsatnews.pl prok. Jarosław Kilkowski, naczelnik I Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, pod opieką miał inne dziecko.

23 czerwca prokuratura została powiadomiona o ujawnieniu zwłok około dwuletniego dziecka w jednym z domów w miejscowości Szabda w pow. brodnickim. 

Ojciec dziecka zatrzymany

Ciało znaleźli pracownicy, którzy mieli remontować dom wynajmowany przez małżonków z pięciorgiem dzieci. Zwłoki w znacznym stopniu rozkładu leżały w łóżeczku. Prawdopodobnie była to dziewczynka.

 

Podczas ujawnienia ciała, rodziny nie zastano w domu, ale jak informuje prok. Kilkowski, nie można wykluczyć, że mieszkała ze zwłokami dziecka. - Trwają czynności w celu ustalenia, kto i w jakim czasie zamieszkiwał dom - dodał.

 

ZOBACZ: Ostrów Mazowiecka. Ciało mężczyzny z ranami kłutymi w centrum miasta. Cztery osoby zatrzymane

 

W piątek rano w Warszawie do sprawy zatrzymano ojca zmarłego dziecka. - W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, dlatego czynności z jego udziałem zostaną przeprowadzone, kiedy wytrzeźwieje - podał prokurator. Mężczyzna miał pod opieką inne dziecko.

 

Z kolei czynności z udziałem matki zostaną przeprowadzone w zależności od jej stanu zdrowia. Kobieta jest obecnie w połogu.

 

Sekcja zwłok dziecka

Prok. Kilkowski dodał, że przeprowadzono już sekcję zwłok dziecka, ale bezpośrednią przyczynę śmierci mają wykazać dokładniejsze badania.

 

Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie udziela na razie dokładniejszych informacji na temat tego, czy sekcja wykazała na ciele dziewczynki jakieś obrażenia.

 

W prokuraturze Rejonowej w Brodnicy wszczęto śledztwo w kierunku art. 148 § 1 Kodeksu karnego, czyli pozbawienia życia.

pgo/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie