Zachodniopomorskie. Śmierć przy plaży. Sprawca zadał dwa ciosy nożem

Polska
Zachodniopomorskie. Śmierć przy plaży. Sprawca zadał dwa ciosy nożem
Polsat News
Ofiara zmarła w pobliżu plaży w Marianowie (woj. zachodniopomorskie).

Brutalne zabójstwo niedaleko Szczecina. Na plaży w Marianowie 23-letni mężczyzna zaatakował nożem rok młodszego mężczyznę. 22-latek zmarł mimo reanimacji. Sprawca uciekł w zarośla, a następnie w pola. Został jednak zatrzymany. Był pijany. W poniedziałek usłyszał zarzut zabójstwa, prokuratura wystąpi o areszt. Grozi mu dożywocie.

Sprawca ma 23-lata i nie jest mieszkańcem Marianowa (woj. zachodniopomorskie). Reporter Polsat News ustalił, że to przyjezdny z Łobza. Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę około 6 rano. Miało wtedy dojść do kłótni dwóch mężczyzn - jak twierdzą miejscowi - o kobietę.

Dwa śmiertelne ciosy nożem

23-latek wyciągnął nóż i zaatakował o rok młodszego mężczyznę, zadając mu dwa ciosy. W momencie zabójstwa sprawca był pod wpływem alkoholu.

 

- Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, ale rany były tak rozległe, że reanimacja szybko się zakończyła. Mężczyzna zmarł przy plaży - ustalił reporter Polsat News Wojciech Gaweł.

 

ZOBACZ: Zachodniopomorskie. Zabójstwo mężczyzny nad jeziorem w Marianowie. Sprawca został zatrzymany

 

Sprawca uciekł, próbował ukrywać się w pobliskich zaroślach, następnie pobiegł na sąsiednie pola. Policja szybko wpadła jednak na trop podejrzewanego o zabójstwo, który został zatrzymany.

 

WIDEO - Zabójstwo w Marianowie. Znicze przy plaży

 

Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 

Mężczyzna usłyszał w poniedziałek zarzut zabójstwa - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

 

- 22-letni mężczyzna został ugodzony nożem, co skutkowało jego śmiercią. W tej sprawie podejrzany usłyszał zarzut popełnienia czynu z art. 148 paragraf 1 KK, czyli zabójstwa - poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

 

- Czyn podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karze 25 lat albo karze dożywotniego pozbawienia wolności - wyjaśniła. - Podejrzany uciekł w pole i tam znalazła go policja. Został zatrzymany - powiedziała prok. Macugowska-Kyszka.

 

ZOBACZ: Zabójstwo w Borowcach. Jak dziś wygląda Jacek Jaworek? Policja publikuje portrety progresywne

 

- Jeden mówi, że to o dziewczynę poszło. Drudzy mówią co innego. Nie będę opowiadał jak to było, bo sam nie wiem - powiedział Polsat News mieszkaniec miejscowości.

 

- Aktualnie trwa gromadzenie materiału dowodowego w tej sprawie, a po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanym planowane jest skierowanie wniosku o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - powiedziała Polsat News Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Śledczy planują przeprowadzenie sekcji zwłok

- Zabezpieczono również ciało pokrzywdzonego. Planowane jest przeprowadzenie sekcji sądowo-lekarskiej - dodała prokurator.

 

Mężczyzna przed postawieniem zarzutów musiał wytrzeźwieć. W poniedziałek był przesłuchiwany.

 

ZOBACZ: Szabda. Zabójstwo dwuletniej dziewczynki. Ojciec został aresztowany

 

Plaża w Marianowie była przez wiele godzin w niedzielę niedostępna i zamknięta dla turystów. Nad wodą trwały czynności śledcze, m.in. prokuratorskie oględziny.

 

Teren jest monitorowany. - Kamer jest tutaj co najmniej sześć - ustalił Wojciech Gaweł, korespondent Polsat News ze Szczecina.

 

Sprawcy grozi kara dożywotniego więzienia.

Wojciech Gaweł/hlk / Polsat News / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie