Filipiny. Działa akademia, która uczy jak być syreną

Świat
Filipiny. Działa akademia, która uczy jak być syreną
AP/MERMAN MAUI
Istnieją także Mistrzostwa Świata Syren, które ostatnio odbyły się w Chinach w 2019 roku

Na Filipinach na wyspie Boracay działa specjalna szkoła ucząca jak funkcjonować i pływać jak syrena. Uczestnicy mają specjalne kostiumy imitujące syrenie ogony.

Na Filipinach działa akademia, w której instruktorzy uczą pływania w syrenim stylu, czyli mermaidingu. Chętnych kobiet i mężczyzn nie brakuje.

 

- To o wiele więcej niż siedzenie w basenie w kostiumie syreny. Poprzez tego rodzaju zabawne zachowania, przebieranie się i pływanie, możemy też uczyć siebie i innych, nasze dzieci, o znaczeniu podwodnego świata i tego, jak dla nas jest on ważny - powiedział Rachel Smith, założyciel California Mermaid Convention, jednej z kilku organizacji na świcie zrzeszających fanów syreniego życia. 

Specjalne kostiumy i techniki 

Szkoła na specjalnych kursach uczy jak zakładać kostium syreny, jak się w nim poruszać przede wszystkim w wodzie, ale też na lądzie. 

 

Pływanie z założonym ogonem wymaga specjalnej techniki. A sam ogon, w zależności od tego, z czego jest zrobiony, może ważyć nawet do 23 kg. Koszty kostiumu, co też zależy od zdobień i wykoniania może sięgać kwoty 6 tys. dolarów za sztukę. 

 

ZOBACZ: Filipiny. Burmistrz strzelał banknotami do wyborców. Fala krytyki

 

Ubranie się w kostium zajmuje do kilkunastu minut. Powinien być on dobrze dopasowany i dokładnie przylegający do ciała, by nie utrudniał pływania. Każda syrena, która zda kursy, otrzymuje specjalne certyfikaty. 

 

W Polsce także działa szkoła ucząca jak być syreną. "Akademia Syren" szkoli od 2018 roku w Warszawie. 

 

 

WIDEO: Jak zostać syreną? Jest specjalna szkoła 

 

Istnieją także Mistrzostwa Świata Syren, które ostatnio odbyły się w Chinach w 2019 roku. Podczas wystąpiło 70 "zawodowych" syren.

laf/ sgo/AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie