Agnieszka Ścigaj w rządzie. Premier: Będzie zajmować się integracją społeczną

Polska
Agnieszka Ścigaj w rządzie. Premier: Będzie zajmować się integracją społeczną
Facebook/Agnieszka Ścigaj-Poseł na Sejm RP
Agnieszka Ścigaj

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że do rządu wejdzie posłanka koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj. Ma zajmować się tematyką integracji społecznej, również w związku z pobytem w Polsce uchodźców z Ukrainy.

Podczas konferencji prasowej w Raszynie premier został zapytany o doniesienia medialne, które pojawiły się wcześniej w środę, że posłanka Ścigaj wejdzie do rządu.

 

ZOBACZ: Adam Glapiński ponownie zaprzysiężony na prezesa NBP. Protesty opozycji

 

- Po wielu rozmowach merytorycznych, po wielu rozmowach programowych o bardzo konkretnych sprawach, o bardzo wielu tematach, które nurtują Polaków, ekonomicznych, społecznych, politycznych, doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy i zaprosiliśmy panią poseł Agnieszkę Ścigaj do rządu - potwierdził Morawiecki.

Kwestie integracji społecznej

Poinformował, że Ścigaj zajmować ma się szeroko rozumianą tematyką integracji społecznej. Jak podkreślił premier, to tematyka na której Ścigaj świetnie się zna i na której koncentruje się od wielu lat.

 

ZOBACZ: Władysław Kosiniak-Kamysz o Kaczyńskim: Rzucił kość, za którą mają biec Morawiecki, Ziobro i Szydło

 

Szef rządu zaznaczył, że Ścigaj będzie się zajmować kwestiami integracji społecznej w okresie napięć związanych z pobytem w Polsce uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

 

- Tutaj mamy do czynienia ze zjawiskami o wiele szerszymi i tymi zagadnieniami będzie zajmowała się nowa pani minister - dodał.

 

Czteroosobowe dotąd koło Polskie Sprawy tworzyli obok Ścigaj także Zbigniew Girzyński, Andrzej Sośnierz i Paweł Szramka. Poseł Szramka poinformował w środę przed południem, że zrezygnował z członkostwa w tym kole i ogłosił, że zostanie posłem niezrzeszonym.

 

"Liczyłem na to, że potoczy się to zupełnie inaczej" - napisał poseł na Twitterze.

 

jsd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie