Władysław Kosiniak-Kamysz o Kaczyńskim: Rzucił kość, za którą mają biec Morawiecki, Ziobro i Szydło

Polska
Władysław Kosiniak-Kamysz o Kaczyńskim: Rzucił kość, za którą mają biec Morawiecki, Ziobro i Szydło
Polsat News
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz

- To rzucenie kości, za którą mają biec te wszystkie harty, bijące się o schedę po prezesie - Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro, Beata Szydło - powiedział w programie "Graffiti" prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, komentując odejście z rządu wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego i słowa prezesa PiS o tym, że obecny szef MON Mariusz Błaszczak zastąpi go pod każdym względem.

Prezes PSL ocenił, że po odejściu z rządu wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego "nic się nie zmienia". - Dowódcą całego obozu rządzącego dalej jest prezes Kaczyński - czy to urzędujący na al. Ujazdowskich czy tradycyjnie na Nowogrodzkiej - to nie ma kompletnie znaczenia - dodał.

Kosiniak-Kamysz: To rzucenie kości, za którą mają biec harty, bijące się o schedę po prezesie

Polityk stwierdził również, że nawet wyznaczenie następcy Kaczyńskiego na stanowisku wicepremiera odbyło się nie przez premiera Mateusza Morawieckiego, ale przez prezesa partii. - To pokazuje, gdzie jest prawdziwa władza - powiedział.

 

Według Kosiniaka-Kamysza, słowa prezesa PiS w telewizji publicznej, że obecny szef MON Mariusz Błaszczak zastąpi go "pod każdym względem, także jeżeli chodzi o wszystkie funkcje".

 

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński: Mariusz Błaszczak zastąpi mnie pod każdym względem

 

- To rzucenie kości, za którą mają biec te wszystkie harty, które biją się o schedę po prezesie - Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro, Beata Szydło - powiedział. - Zagrywka wewnętrzna, ustawianie po kątach i tyle - dodał.

Kosiniak-Kamysz o "gigantycznym błędzie" rządu

W programie prowadzący poruszył temat szalejących cen opału i pomysłów opozycji na rozwiązanie tego problemu.

 

- To, że rząd w pewnym momencie uzależnił nas od węgla rosyjskiego, to był gigantyczny błąd. w 2020 roku 65 proc. węgla sprowadzanego do Polski, pochodziło z Rosji - powiedział Kosiniak-Kamysz. 

 

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro: Brak Jarosława Kaczyńskiego w rządzie będzie optycznie zauważalny

 

- Co trzeba zrobić? Uwolnić zieloną energię - postawić na energię z wiatru, słońca, postawić na biogazownie, na niezależnie pierścienie energetyczne na poziomie powiatów - wyjaśnił polityk.

 

Kosiniak-Kamysz: Benzyna by mogła być z dnia na dzień nawet o złotówkę tańsza 

Kosiniak-Kamysz powiedział również, że gdyby był dzisiaj premierem, to benzyna byłaby dużo tańsza, bo nie byłaby pobierana za nią marża.

 

ZOBACZ: Daniel Obajtek: Będzie niewielka promocja na paliwo w wakacje

 

- Gdyby pan prezes Obajtek przestał tak starać się o bycie prymusem i najlepszym, zawodnikiem w drużynie prezesa Kaczyńskiego, który przyniesie jak najwięcej pieniędzy do Skarbu Państwa i zajął się tym, do czego powołany jest Orlen - nie kupować gazety i wydawać prasę, to dzisiaj benzyna by mogła być z dnia na dzień nawet o złotówkę tańsza - dodał.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Graffiti" można obejrzeć tutaj.

pgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie