Sopot. Policja zatrzymała w restauracji pijanych rodziców. Opiekowali się dwójką dzieci

Polska
Sopot. Policja zatrzymała w restauracji pijanych rodziców. Opiekowali się dwójką dzieci
Komenda Miejska Policji w Sopocie
Policja zatrzymała w sopockiej restauracji pijanych rodziców dwójki dzieci

Policja zatrzymała w sopockiej restauracji pijanych rodziców z Litwy, którzy opiekowali się dwójką dzieci. Matka miała ponad promil alkoholu, jej partner 3 promile, a przebywający z nimi wujek dzieci ponad 2 promile. Dzieci w wieku 6 i 7 lat trafiły do placówki opiekuńczej.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska powiedziała, że w poniedziałek po południu policjanci dostali zgłoszenie od operatora numeru 112, że w jednej z restauracji w centrum miasta przebywają dwaj nietrzeźwi mężczyźni i kobieta wraz z dwójką kilkuletnich dzieci.

 

- Na miejsce pojechali policjanci prewencji. Zgłaszający interwencję pracownik lokalu przekazał mundurowym, że gdy tylko zauważono, iż wchodzący do restauracji dorośli mają bełkotliwą mowę, problemy z chodzeniem i zajmują się dziećmi, od razu wezwano służby - dodała Rekowska.

 

ZOBACZ: Małopolska: Ojciec zostawił dwulatkę w rozgrzanym aucie i poszedł po zakupy

 

Interweniujący policjanci wylegitymowali troje dorosłych obywateli Litwy, którzy spędzają w Sopocie wakacje: 43-letnią matkę dzieci, 49-letniego wujka, a także 52-letniego partnera kobiety. Razem z nimi było dwoje dzieci w wieku 6 i 7 lat.

Kilka promili alkoholu

Funkcjonariusze wyczuli silny zapach alkoholu od kobiety oraz mężczyzn i sprawdzili ich trzeźwość. Matka dzieci miała 1,1 promila alkoholu, jej partner ponad 3 promile, a u wujka alkomat pokazał 2,3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

- W rozmowie przyznali się oni policjantom, że od rana spożywają alkohol, nie widzą nic złego w swoim zachowaniu i mimo spożytego alkoholu nadal mogą opiekować się dziećmi - tłumaczyła sopocka policjantka.

 

ZOBACZ: Opolskie. Ominął pojazd, który zatrzymał się przed pasami. Potrącił pieszego

 

Dwoje dzieci w wieku 6 i 7 lat trafiło do domu opiekuńczego w Sopocie. Funkcjonariusze cały czas wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, na dziś zaplanowane są czynności z udziałem matki. Policjanci przekażą materiały do sądu rodzinnego w Sopocie. Ponadto matka za dopuszczenie do przebywania swoich dzieci w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka została ukarana mandatem.

jsd/ sgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie