Lubuskie. Pościg za pijanym kierowcą. Jechał z 11-letnią córką

Polska
Lubuskie. Pościg za pijanym kierowcą. Jechał z 11-letnią córką
zdjęcie ilustracyjne, Pixabayt/miguelrd68
Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe.

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 43-latek, który uciekał przed policjantami ruchu drogowego ze Wschowy (Lubuskie). Mężczyzna przewoził w samochodzie 11-letnią córkę - poinformowała w poniedziałek Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

- Funkcjonariusze w trakcie pościgu zmusili kierowcę do wjechania w ślepy zaułek, gdzie został zatrzymany. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a w najbliższym czasie usłyszy zarzuty podsumowujące jego szaleńczą jazdę – powiedziała policjantka.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy, we Wschowie. Patrol ruchu drogowego postanowił zatrzymać do kontroli osobowego forda, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu, bądź środka podobnie działającego.

Kierowca nie reagował 

W momencie, kiedy policjant nadał sygnał do zatrzymania, kierujący rozpoczął ucieczkę. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za osobowym fordem, którego kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe.

 

ZOBACZ: Południowa Obwodnica Warszawy. Alarm w tunelu, ruch w obu kierunkach był zamknięty

 

- W skutecznym zatrzymaniu uciekiniera przez policjantów, ważną rolę odegrała doskonała znajomość topografii miasta. Dzięki temu, funkcjonariusze zmusili kierowcę do wjechania w miejsce, gdzie nie mógł kontynuować ucieczki i został zatrzymany – dodała Piwowarska.

 

Okazało się, że 43-letni mieszkaniec Wschowy nie tylko prowadził auto mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie, ale będąc w takim stanie przewoził 11-letnią córkę.

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie