Kraków. Nagi mężczyzna jeździł samochodem po Rynku Głównym. Prawie potrącił przechodniów

Polska
Kraków. Nagi mężczyzna jeździł samochodem po Rynku Głównym. Prawie potrącił przechodniów
Nagi mężczyzna jeździł samochodem po Rynku Głównym

Kierowca dacii jeździł po płycie głównej krakowskiego rynku. Przechodnie odskakiwali na bok, by uniknąć potrącenia. Sytuację zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu, a na miejscu zjawili się strażnicy miejscy. Okazało się, że za kierownicą siedział nagi mężczyzna, który najpierw próbował przejechać funkcjonariusza, a następnie zaczął uciekać pieszo.

"Pędzący z ogromną prędkością kierowca Dacii Duster jeździł dziś w nocy po płycie Rynku Głównego, siejąc postrach wśród spacerujących osób" - poinformowała krakowska straż miejska. Przerażeni spacerowicze odskakiwali na bok. Niebezpieczna sytuacja miała miejsceokoło 3 nad ranem. 

 

ZOBACZ: Ceny paliw w Polsce. Dr Jakub Bogucki: Wakacje będą upływać pod znakiem 8 zł na pylonach

 

Sytuację nagrały kamery miejskiego monitoringu. Na miejsce zostali skierowani strażnicy miejscy. Mężczyzna próbował potrącić jednego z nich. Funkcjonariuszowi nic się nie stało. Dyżurny śledząc obraz z kamer na bieżąco informował strażników o tym, gdzie znajduje się Dacia. 

Nagi mężczyzna za kierownica. Został zatrzymany 

W okolicy ul. Mikołajskiej i ul. Krzyża strażnikom udało się zajechać drogę uciekinierowi. "Wówczas mężczyzna wyskoczył z pojazdu i całkiem nagi zaczął uciekać. Na wysokości ul. Floriańskiej funkcjonariusze wraz z pracownikami MPO doskoczyli do niego i dzięki temu został ujęty" - relacjonowali strażnicy. 

 

ZOBACZ: Łódzkie. śmiertelne potrącenie rowerzysty. Policja wyjaśnia przyczyny

 

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został zabrany do szpitala. 

 

dsk/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie