Tarnów: Zgubiono sztabkę złota i gotówkę. Policja szuka właściciela

Polska
Tarnów: Zgubiono sztabkę złota i gotówkę. Policja szuka właściciela
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/Derpy_CG
Zgubiono sztabkę złota i gotówkę. Policja szuka właściciela

Policja w Tarnowie szuka właściciela gotówki i sztabki złota, które znaleziono na ulicy. Pakunek został znaleziony przez mieszkanką powiatu brzeskiego przy ul. Krakowskiej. Właściciel będzie musiał dokładnie określić, co znajdowało się w znalezionym zawiniątku.

Na Komisariat Policji Tarnów-Centrum zgłosiła się kobieta, która znalazła tajemnicze zawiniątko. Wewnątrz była spora ilość gotówki w obcej walucie oraz sztabka złota. Mieszkanka powiatu brzeskiego znalazła zgubę 1 czerwca o 15:15 na ul. Krakowskiej. 

 

ZOBACZ: Kraków. Nagi mężczyzna jeździł samochodem po Rynku Głównym. Prawie potrącił przechodniów

Zguba może przejść na własność Skarbu Państwa

- W tym momencie prowadzone jest postępowanie.Pieniądze oraz sztabka złota zostanie zdeponowana w banku, w sumach depozytowych. Jeżeli znalazca określi ile pieniędzy zgubił, w jakiej walucie i jaka była to sztabka, to oczywiście przekażemy to - powiedział asp. szt. Paweł Klimek z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. 

 

WIDEO: Znaleziono sztabkę złota. Materiał "Wydarzeń"

 

Jeśli właściciel nie znajdzie się w ciągu dwóch lat, złoto oraz pieniądze przejdą na własność Skarbu Państwa. Osoba, która odnalazła pakunek może liczyć na 10 proc. znaleźnego niezależnie od tego, czy właściciel zguby się zgłosi się po odbiór. 

dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie