Południowa Obwodnica Warszawy. Alarm w tunelu, ruch w obu kierunkach był zamknięty

Polska
Południowa Obwodnica Warszawy. Alarm w tunelu, ruch w obu kierunkach był zamknięty
Polsat News
Tunel Południowej Obwodnicy Warszawy

W ursynowskim tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy w poniedziałek przed godziną 8 włączył się alarm pożarowy. Zamknięto ruch w obu kierunkach. Tunel otwarto około godziny 8:30. Na Ursynowie powstały korki.

"Przyczyną zamknięcia był alarm pożarowy. Po weryfikacji przez Służby, nie stwierdzono zagrożenia. Wszystkie przewidziane procedury zadziałały" - napisano na Twitterze GDDKiA.

 

- Przed godziną 8 włączyły się systemy przeciwpożarowe, które automatycznie zamknęły tunel. Zamknęły się szlabany, kierowcy, którzy byli w tunelu wyjechali, ci, którzy próbowali wjechać, niestety utkwili w korkach - mówił na antenie Polsat News Szymon Piechowiak rzecznik prasowy GDDKiA. Dodał, że najprawdopodobniej doszło do pewnego rodzaju zwarcia.

Otwarcie tunelu na Ursynowie

Ursynowski tunel Południowej Obwodnicy Warszawy otwarto w grudniu 2021 roku. 

 

- To 4,5 mld zł inwestycji w pięciokilometrowym odcinku, włącznie z tym tunelem ponad dwa kilometry. Dawniej byłoby jasne że większość z tych środków pochodziła z funduszy europejskich. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że większość, dwie trzecie mniej więcej pochodzi z budżetu państwa polskiego - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia tunelu.

 

ZOBACZ: Otwarcie ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy

 

Od 22 grudnia 2020 r. kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek tej trasy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska.

 

 

an/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie