Wałbrzych. Na hulajnodze pod wpływem alkoholu. Czterech mężczyzn z mandatami po 2,5 tys. zł

Polska
Wałbrzych. Na hulajnodze pod wpływem alkoholu. Czterech mężczyzn z mandatami po 2,5 tys. zł
Polsat News
Na hulajnodze pod wpływem alkoholu. Czterech mężczyzn z mandatami po 2,5 tys. zł

Wałbrzyscy policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali na ulicach miasta czterech mężczyzn kierujących elektrycznymi hulajnogami pod wpływem alkoholu. Mieli w organizmie od blisko jednego do dwóch promili. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 2,5 tys. zł.

Jak poinformowała w sobotę mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji, pierwszego z nietrzeźwych kierujących policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali 15 czerwca. 32-letni mieszkaniec Wałbrzycha podczas jazdy hulajnogą miał w wydychanym powietrzu 1,09 promila alkoholu.

 

Z kolei w czwartkową noc policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej dwóch innych kierujących hulajnogami elektrycznymi. W przypadku 18-latka badanie wykazało 0,98 promila alkoholu w organizmie. Jego 27-letni kolega wydmuchał natomiast aż 1,98 promila.

 

ZOBACZ: Warszawa. Pijany jechał hulajnogą elektryczną. Dostał 2500 zł mandatu

 

W ramach działań związanych ze zwalczeniem nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego w piątek po północy funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy skontrolowali stan trzeźwości kolejnego młodego mężczyzny kierującego hulajnogą elektryczną. 21-latek też znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 1,16 promila alkoholu w organizmie.

 

Wszyscy zatrzymani ukarani zostali mandatami w kwocie 2,5 tysiąca złotych, a dalszą podróż musieli kontynuować pieszo. 

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie