Wrocławscy strażnicy miejscy będą patrolować ulice na elektrycznych hulajnogach

Polska
Wrocławscy strażnicy miejscy będą patrolować ulice na elektrycznych hulajnogach
Pixabay/Polsat News
Wrocław stał się pierwszym miastem w Polsce, które stworzyło taki oddział patrolowy

Wrocławscy strażnicy miejscy będą patrolować ulice na elektrycznych hulajnogach. Tym samym Wrocław stał się pierwszym miastem w Polsce, które stworzyło taki oddział patrolowy.

Hulajnogi, a także nowe rowery, trafiły do funkcjonariuszy wrocławskiej straży miejskiej z okazji obchodów 30-lecia jej funkcjonowania.

 

ZOBACZ: Wrocław. Zatrzymano poszukiwanego od kilkunastu dni kierowcę. Ukrywał się w Szczecinie

 

"Pracownicy Straży Miejskiej, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta muszą dysponować nowoczesnym sprzętem, który zapewni im możliwość szybkiego przemieszczania się zwłaszcza w ciasnych staromiejskich uliczkach" – podkreślił Waldemar Forysiak, zastępca komendanta Straży Miejskiej Wrocławia, w przesłanym komunikacie.

Cykl zajęć dla uczniów

Jak wyjaśnił, patrolowane będą promenady nad fosą miejską, bulwary nadodrzańskie i tereny rekreacyjne. "Obecność patroli strażników miejskich poruszających się hulajnogami elektrycznymi ma działać także prewencyjnie na innych użytkowników tych pojazdów, którzy nie zawsze przestrzegają obowiązujących ich przepisów" – dodał Forysiak.

 

ZOBACZ: Wrocław. Śmierć 25-letniego Ukraińca. Drugi policjant wydalony ze służby

 

Straż miejska planuje również przeprowadzenie cyklu zajęć dla uczniów szkół z zakresu bezpiecznego i zgodnego z obowiązującymi przepisami korzystania z elektrycznych hulajnóg, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne.

 

We Wrocławiu funkcjonują już patrole zmotoryzowane, rowerowe, piesze oraz konne. W ostatnim czasie służba została również wzmocniona nowymi trzema terenowymi samochodami specjalistycznymi. Zyskał także oddział ochrony środowiska - zakupiono dodatkowy samochód terenowy, trzy kamery do monitoringu mobilnego oraz dwa wilgotnościomierze. Ważną inwestycją był także zakup czterech bezzałogowych statków powietrznych wraz z niezbędnym osprzętem i oprogramowaniem do pomiaru i wykrywania związków chemicznych powstających w wyniku spalania odpadów.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie