Głogów. 20-latka z zarzutem zabójstwa swojego dziadka i jego znajomego. Jest decyzja o areszcie

Polska
Głogów. 20-latka z zarzutem zabójstwa swojego dziadka i jego znajomego. Jest decyzja o areszcie
Polsat News
Mężczyzna był dziadkiem podejrzanej, młodszy - jego znajomym

Sąd Rejonowy w Głogowie zastosował tymczasowy areszt wobec 20-latki podejrzanej o zabójstwo dwóch mężczyzn, w tym swojego dziadka – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn. Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w miejscowości Kotla.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w miejscowości Kotla w powiecie głogowskim. W jednym z domów ujawniono zwłoki dwóch mężczyzn w wieku 72 i 58 lat. Zatrzymana została 20-letnia kobieta, podejrzewana o tę zbrodnię.

 

Starszy mężczyzna był dziadkiem podejrzanej, młodszy - jego znajomym. - Oględziny miejsca zdarzenia i oględziny zwłok z udziałem biegłego lekarza przemawiały za tym, że dokonano zabójstwa obu mężczyzn. Mieli oni widoczne liczne obrażenia, m.in. rany kłute na plecach, a także rany cięte. Szczegółowe ustalenie obrażeń będzie jednak możliwe dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok - mówiła wcześniej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

 

Dodała, że w domu, w którym doszło do zabójstwa przed zdarzeniem spożywany był alkohol.

Zarzuty zabójstwa 

W piątek prok. Tkaczyszyn przekazała, że 20-letniej kobiecie przedstawiono zarzuty dokonania zabójstw obu mężczyzn. Prokuratura wnioskował o areszt. Po godz. 14 w piątek prok. Tkaczyszyn poinformowała, że sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanej areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. 

 

- Prokurator zarzucił kobiecie, że działała w zamiarze bezpośrednim i zadała mężczyznom rany kłute i inne w klatkę piersiową oraz inne części ciała narzędziem typu nóż doprowadzając do ich zgonu - powiedziała.

 

ZOBACZ: Sopot. Pijany dziadek zajmował się wnukami

 

Zaznaczyła, że ze względu na dobro śledztwa nie może mówić o postawie podejrzanej.

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie