"Łowcy głów" zatrzymali na Podhalu poszukiwanego gangstera

Polska
"Łowcy głów" zatrzymali na Podhalu poszukiwanego gangstera
Poszukiwany ukrywał się na Podhalu najprawdopodobniej od kilku miesięcy

"Łowcy głów" z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali na Podhalu Wojciecha B. - gangstera poszukiwanego listem gończym. Przestępca udzielał pożyczek na wysoki procent pod zastaw nieruchomości – poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

B. był jednym z liderów gangu, a także zastępował i ochraniał szefa grupy. Skazany, od sierpnia 2021 roku był poszukiwany listem gończym, po tym, jak nie zgłosił się do odsiadki w zakładzie karnym.

 

"Gang, którego był jednym z liderów, działał w latach 1998-2006 w Krakowie i zajmował się udzielaniem pożyczek na wysoki procent pod zastaw nieruchomości. Z uwagi na fakt, że odsetki od tych kwot rosły w błyskawicznym tempie, pożyczkobiorcy nie byli w stanie spłacić zadłużenia. Wtedy członkowie siatki przestępczej przejmowali zastawione domy, działki. Osoby, które dobrowolnie nie godziły się na przekazanie swej własności, były do tego zmuszane przemocą" – przekazał rzecznik.

 

WIDEO: Doprowadzenie zatrzymanego do aresztu 

 

 

Intensywne czynności operacyjne doprowadziły małopolskich tropicieli osób poszukiwanych do jednej z posesji na Podhalu, gdzie poszukiwany ukrywał się najprawdopodobniej od kilku miesięcy. Kryminalni objęli obserwacją budynek mieszkalny i przyległy teren.

 

ZOBACZ: Warszawa. Brutalne zabójstwo na tle rabunkowym. Zatrzymany wnuczek ofiary

 

"W czwartek około godz. 20, gdy z garażu wyjeżdżało audi, przystąpili do działania. Zatrzymali 50–letniego kierującego tym pojazdem. Równocześnie policjanci weszli do domu, gdzie na piętrze zatrzymali poszukiwanego lidera gangu. 51-letni przestępca oglądał telewizję, był zaskoczony odkryciem jego kryjówki i policyjną akcją, nie stawiał oporu. Policjanci rozpoznali go, pomimo iż nieco zmienił wizerunek. Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do małopolskiej komendy" – relacjonował mł. insp. Gleń.

 

Zatrzymany Wojciech B.Małopolska Policja
Zatrzymany Wojciech B.

 

Zatrzymany 50-latek z Podhala, który dostarczał poszukiwanemu jedzenie i inne niezbędne produkty, usłyszał dziś zarzut pomocnictwa w ukrywaniu poszukiwanego, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 51-letni gangster, trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 10 lat.

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie