Porwał nastolatkę dla okupu. Wytropili go "łowcy głów"

Polska
Porwał nastolatkę dla okupu. Wytropili go "łowcy głów"
Polsat News
Po ekstradycji do Polski mężczyzna wróci do więzienia

Policyjni "łowcy głów" wytropili ukrywającego się w Niemczech, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i dwoma listami gończymi Jarosława P. Po ekstradycji mężczyzna skazany wcześniej m.in. za porwanie nastolatki dla okupu, wróci do zakładu karnego.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, niemieccy funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego w Gelsenkirchen.

 

Porwał dla okupu

 

Od kilku miesięcy policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego tropili Jarosława P. 45-latek miał odbyć karę pozbawienia wolności za szereg przestępstw, w tym m.in. za udział w porwaniu dla okupu w 2011 r. 15-letniej wówczas córki jednego z małopolskich biznesmenów.

 

ZOBACZ: Porwał swoją partnerkę w Holandii. Polkę uwolnili antyterroryści

 

- Mężczyzna odbył część kary i został warunkowo zwolniony z jej odbywania. Ponieważ złamał zasady warunkowego zwolnienia, sąd zmienił decyzję i skazany zobowiązany był do powrotu do zakładu karnego. Mężczyzna zaczął ukrywać się, dlatego sąd wydał za nim listy gończe - powiedział Gleń.

 

Po ekstradycji trafi do więzienia

 

Z informacji, którymi dysponowali policyjni poszukiwacze z Małopolski, wynikało, że mężczyzna może ukrywać się poza granicami Polski, dlatego wydany został także Europejski Nakaz Aresztowania.

 

Po ekstradycji do Polski, 45-latek trafi do zakładu karnego, gdzie będzie kontynuował odbywanie zasądzonej kary. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie