Akcja "SprzątaMY". Andrzej Duda: To element nowoczesnego państwa

Polska
Akcja "SprzątaMY". Andrzej Duda: To element nowoczesnego państwa
PAP/Grzegorz Michałowski
Prezydent Andrzej Duda

Lasy Państwowe rozpoczęły trzecią edycję akcji "SprzątaMy". Sprzątanie lasów zainaugurował prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. - Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż moment, w którym idzie się z bliskimi do lasu i napotyka się brudy, góry śmieci - mówił.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wzięli w środę udział w inauguracji akcji "SprzątaMY" na terenie Nadleśnictwa Skierniewice.

 

- Zaczęliśmy ją w 2019 roku by dać sygnał na całą Polskę, do wszystkich naszych rodaków, żeby zadbać o las, o środowisko naturalne, które nas otacza. Aby stworzyć kilka ważnych elementów, które w moim przekonaniu są bardzo ważną częścią czegoś, co ja nazywam nowoczesnym, sprawnym i dobrze funkcjonującym państwem - mówił prezydent.

 

ZOBACZ: Świętokrzyskie. Pożar na terenie sortowni śmieci w Promniku

Duda o śmieciach w lesie: Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego

Jak dodał, nowoczesna, sprawnie i dobrze funkcjonujące państwo to nie tylko takie państwo, które ma sprawną armię, służby, policję, działające instytucje czy dobry system ochrony zdrowia. - To także państwo, w którym ludzie żyją w dobrej, sprzyjającej zdrowiu i długiemu życiu atmosferze - dodał.

 

 

- Nie dzieje się tak w sytuacji, gdy żyjemy w środowisku zaśmieconym. Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż moment, w którym idzie się z bliskimi do lasu i napotyka się brudy, góry śmieci, czasem nieprzyjemne zapachy. Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego i to nie jest zdrowie i to nie tylko dla nas - mówił Andrzej Duda.

 

Jak wyjaśnił, zanieczyszczenia dostają się do gleby, przenikają do wód podziemnych i są później są "cichym trucicielem nas wszystkich".

zdr/pgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie