Poznań. Zniszczony fortepian za milion. Pracownik nie dopilnował windy

Polska
Poznań. Zniszczony fortepian za milion. Pracownik nie dopilnował windy
Facebook.com/Poznański Trójkąt Bermudzki
Fortepian za ponad milion złotych zsunął się z windy do transportu instrumentów.

Cenny fortepian został uszkodzony w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdy podniosła się pod nim winda towarowa ukryta w scenie. Instrument zsunął się z ruchomego podestu mimo, że pracownik uczelni próbował go ratować. Kolegium Rektorskie poinformowało, że zakres uszkodzeń zbada komisja i producent, a koszty pokryje ubezpieczenie.

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem. Pracownik zaczął podnosić windę do transportu instrumentów. Nie upewnił się jednak, czy nie stoją na niej żadne przedmioty.

Fortepian zsunął się z windy

Chwilę później fortepian koncertowy, który jedną nogą stał na podeście, został przez nią podniesiony i zsuwając się na bok uległ uszkodzeniu.

 

ZOBACZ: Kosmiczny śmieć uszkodził najważniejszy instrument w kosmicznym domu

 

Na nagraniu zdarzenia z kamer wewnętrznego monitoringu widać jak pracownik usiłuje zdjąć fortepian z podestu, a następnie podtrzymuje, by ochronić go przed zniszczeniem.

 

Starania te nie przyniosły skutku. Instrument spadł i zatrzymał się na podłodze.

 

Uczelnia: Instrument był ubezpieczony

Kolegium Rektorskie Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu wydało w poniedziałek oświadczenie w sprawie incydentu. 

 

"W dniu 11 czerwca br. w Auli Nova w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności winda zahaczyła o fortepian, wskutek czego instrument uległ uszkodzeniu. Wszystkie okoliczności zdarzenia oraz stan instrumentu są badane. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym wypadku".

 

ZOBACZ: W pudle na instrumenty. Spektakularna ucieczka byłego szefa Nissana z Japonii

 

Władze uczelni wyjaśniły następnie, że stan instrumentu będzie znany po analizie uszkodzeń - podała Interia.

 

"Trwają prace powołanej w tym celu komisji mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia. Niezależnie od powyższych prac w dniu jutrzejszym rozpocznie prace komisja przedstawicieli producenta fortepianu pozwalające na uzyskanie raportu o stanie instrumentu".

 

"W nawiązaniu do wątpliwości pojawiających się w przestrzeni publicznej informujemy, że fortepian jest ubezpieczony. Dalsze informacje przekażemy po zakończeniu prac obu komisji" - cytuje Interia.

hlk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie