Lubuskie. Kilkaset zarzutów dla właściciela zakładu pogrzebowego

Polska
Lubuskie. Kilkaset zarzutów dla właściciela zakładu pogrzebowego
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Sprawę dot. nieprawidłowości w jednym z prywatnych zakładów pogrzebowych w Słubicach od ponad roku prowadzi tamtejsza prokuratura

Do 12 lat więzienia grozi właścicielowi i kierownikowi jednego z prywatnych zakładów pogrzebowych w Słubicach (Lubuskie) podejrzanym o oszustwa na szkodę klientów i nieprzestrzeganie zasad dot. przechowywania zwłok - poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Właścicielowi zakładu przedstawiono łącznie 324 zarzuty oszustwa polegającego na pobieraniu od rodzin zmarłych nienależnych opłat i 36 zarzutów dotyczących przechowywania zwłok w niewłaściwych warunkach sanitarno-epidemiologicznych.

 

Na poczet przyszłych kar, w szczególności grzywny oraz obowiązku naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonych, prokurator zajął mln zł należący do przedsiębiorcy.

 

Z kolei kierownik zakładu usłyszał łącznie 182 zarzuty oszustw. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Sprawa jest rozwojowa 

Sprawę dot. nieprawidłowości w jednym z prywatnych zakładów pogrzebowych w Słubicach od ponad roku prowadzi tamtejsza prokuratura rejonowa. Podczas jej realizacji kryminalni ze słubickiej komendy powiatowej na początku czerwca br. zatrzymali podejrzanych.

 

ZOBACZ: DPS w Jordanowie. Wiceminister Stanisław Szwed: Placówka dalej funkcjonuje

 

- Przesłuchano licznych świadków, zebrano i szczegółowo przeanalizowano dokumentację związaną z organizacją przez zakład pogrzebów i wypłatą świadczeń pogrzebowych z ZUS z lat 2016-2021. Wyniki tejże analizy były podstawą do przedstawienia zarzutów obu mężczyznom – wyjaśnił Maludy.

 

Dodał, że sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nadal gromadzą i analizują dokumenty związane z działalnością zakładu.

laf / PAP / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie