Kotlina. Pijany ksiądz na pogrzebie. Jest reakcja kurii

Polska
Kotlina. Pijany ksiądz na pogrzebie. Jest reakcja kurii
Zdjęcie ilustracyjne/pixabay
Uroczystości pogrzebowe prowadził pijany ksiądz

Diecezja kaliska wydała oświadczenie dotyczące wydarzeń na pogrzebie w parafii w Kotlinie (woj. wielkopolskiej). Ksiądz, który odprawiał tam mszę, miał 2,7 promila alkoholu.

20 maja, podczas pogrzebu w parafii w Kotlinie, żałobnicy zaniepokojeni zachowaniem księdza, który odprawiał mszę, wezwali policję. 

Ksiądz miał prawie trzy promile

- Po godzinie 13 otrzymaliśmy zgłoszenie, że ksiądz odprawia mszę będąc najprawdopodobniej w stanie nietrzeźwości - powiedziała w rozmowie z portalem jarocinska.pl st. asp. Agnieszka Zaworska z KPP w Jarocinie.

 

ZOBACZ: Częstochowa. Pijany kierowca wjechał do piaskownicy. Miał 3,5 promila

 

Policjantka poinformowała, że wysłani na miejsce funkcjonariusze pozwolili duchownemu dokończyć uroczystości pogrzebowe. - Potem podeszli do księdza. Badanie wykazało, że 46-letni wikary ma 2,7 promila alkoholu - dodała st. asp. Zaworska w rozmowie z portalem.

Reakcja diecezji kaliskiej

W poniedziałek do wydarzeń na pogrzebie odniosła się diecezja kaliska, do której należy parafia w Kotlinie.

 

"Informuję, że w związku z ostatnimi wydarzeniami mającymi miejsce w parafii pw. św. Kazimierza w Kotlinie, posługujący tam wikariusz został odsunięty od pracy duszpasterskiej i podjął decyzję o rozpoczęciu terapii" - poinformował w komunikacie rzecznik prasowy diecezji kaliskiej ks. Michał Włodarski.

pgo/zdr / polsatnews.pl / jarocinska.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie