Sulejówek. XV Bieg Marszałka. Sport i historia pobiegły ramię w ramię

Polska
Sulejówek. XV Bieg Marszałka. Sport i historia pobiegły ramię w ramię
Polsat News
Zawodnicy rywalizowali na odcinku dziesięciu kilometrów. Najszybszy - Patryk Aid - pokonał dystans w 33 minuty i 36 sekund.

Sport i historia biegły ramię w ramię ulicami Sulejówka. Po raz piętnasty ścigali się tam uczestnicy Biegu Marszałka. Zawodnicy rywalizowali na odcinku dziesięciu kilometrów. Najszybszy - Patryk Aid - pokonał dystans w 33 minuty i 36 sekund. W biegu wzięli udział także dziennikarze, którzy brali udział w Mistrzostwach Grupy Polsat.

Bieg marszałka to połączenie zmagań sportowych z historią i odwołanie do przedwojennych marszów z Sulejówka do Belwederu. To także nawiązanie do osiedlenia się marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w 1923 roku.

Wyjątkowa atmosfera Biegu Marszałka

Ci, którzy wzięli udział w XV biegu marszałka mówią o wyjątkowej atmosferze tej imprezy.

 

- Super, w Sulejówku jak zwykle piękna pogoda, super atmosfera. Normalnie bym wyszedł na trening, sam się męczył gdzieś w parku, a tutaj razem sobie pobiegliśmy. Szybko to minęło, naprawdę fajnie, przyjemnie - powiedział Polsat News Bartosz Olszewski, zdobywca trzeciego miejsca w zawodach na 10 km.

 

ZOBACZ: Grupa Polsat Plus i Fundacja Polsat dla dzieci z Ukrainy

 

- Jestem bardzo zadowolony, oby jak najdłużej, gdzieś ta forma była - mówił z kolei Artur Jabłoński, który dobiegł na drugim miejscu w wyścigu na 10 km.

 

Impreza kameralna i profesjonalna

- To jest impreza bardzo kameralna a jednocześnie bardzo profesjonalnie zorganizowana - powiedziała Anna Pawłowska-Pojawa, dyrektor Centrum Informacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uczestniczka biegu.

 

Zwycięzcą biegu głównego na 10 km został Patryk Aid, z czasem 33 minuty i 36 sekund. - Rozegrałem bieg trzymając do końca z chłopakami. Rozegrało się to wszystko na końcówce stadionowej. Jestem bardzo zadowolony - powiedział tryumfator imprezy.

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat odpowiedziała na apel. Pomoc dotarła do Ukrainy

 

- W okresie międzywojennym startowały marsze, które dochodziły stąd spod Warszawy z Sulejówka aż do Belwederu, więc to niezwykła odległość. Więc jest ta historia w tle, są nasze mistrzostwa, czyli jest taka odgórna mobilizacja, żeby dbać o swoje zdrowie, żeby być w dobrej kondycji a to nam też w prywatnym życiu przecież pomoże - powiedział Michał Stela, dziennikarz Polsat News.

 

W ramach Biegu Marszałka zorganizowane zostały mistrzostwa Grupy Polsat.

hlk/zdr / Polsat News / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie