Wojna w Ukrainie. Żołnierze próbują zawierać fikcyjne śluby, by uniknąć służby

Świat
Wojna w Ukrainie. Żołnierze próbują zawierać fikcyjne śluby, by uniknąć służby
PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Rosjanie ponoszą coraz większe straty

Rosyjscy żołnierze próbują zawierać fikcyjne małżeństwa, by uciec przed wojną w Ukrainie - wynika z rozmowy przechwyconej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Okazuje się jednak, że w ostatnim czasie przełożeni "znacznie zaostrzyli kontrolę". SBU wymienia trzy pewne metody na "powrót do domu".

W rozmowie telefonicznej jeden z rosyjskich żołnierzy przyznał, że radził znajomemu złożyć wniosek do urzędu stanu cywilnego, by uniknąć służby. Pismo nie zostało jednak rozpatrzone pozytywnie.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Mariupol. Rosjanie szukają chętnych do pracy w obozach koncentracyjnych

 

Wojskowy dodał, że przez spadek morale i demobilizację dowództwo zaostrzyło kontrolę. Do domu można można więc wrócić w trzech przypadkach: po odniesieniu obrażeń, śmierci żołnierza lub w następstwie śmierci bliskiej osoby. 

 

 

"Opcja fikcyjnego małżeństwa, bez względu na to jak oryginalna, nie zalicza się do tych metod. Dwie pierwsze są jednak jak najbardziej możliwe. Żołnierz będzie mógł wygodnie wrócić do domu - w torbie i w lodówce" - skomentowało SBU.

Rosną straty Rosji - ponad 31,3 tys. żołnierzy

Wojska Rosji straciły od 24 lutego, gdy rozpoczęły inwazję na Ukrainę, około 31 360 żołnierzy, a także 1390 czołgów i 694 systemy artyleryjskie - podał we wtorek w komunikacie na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

ZOBACZ: USA. Blinken: Rosja szantażuje świat i eksportuje głód do Afryki

 

W porównaniu z danymi z poniedziałku straty osobowe przeciwnika wzrosły o 110 żołnierzy - twierdzi sztab.

 

Z komunikatu wynika, że w ciągu minionej doby liczba zniszczonych czołgów rosyjskich wzrosła o cztery, do 1390. Rosja straciła także dalszych 16 bojowych pojazdów opancerzonych (łącznie - 3416) i cztery systemy artyleryjskie (od początku inwazji - 694).

bas / Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie