USA. 12-latek napadł na stację benzynową. Użył broni i zażądał pieniędzy

Świat
USA. 12-latek napadł na stację benzynową. Użył broni i zażądał pieniędzy
Screenshot/ Facebbok/MoorInfo
12-latek napadł na stację benzynową

- Wrzucaj pieniądze do torby! - usłyszał pracownik stacji benzynowej w amerykańskim stanie Michigan. Napad przeprowadził 12-letni chłopiec, trzymając w ręku ukradzioną broń. Policja zatrzymała nastolatka chwilę po tym, jak wyszedł z budynku z kilkoma tysiącami dolarów. Przedtem niepełnoletni złodziej rozpytywał kolegów, która stacja w okolicy jest najmniej chroniona.

Zdarzenie ze stacji benzynowej w mieście Hartford zarejestrowały kamery monitoringu. 1 czerwca zjawił się tam 12-letni chłopiec, który na początku czekał na obsłużenie przy kasie. Gdy nadeszła jego kolej, nastolatek wyciągnął broń i zażądał, by ekspedient "wrzucił pieniądze" do torby.

12-latek napadł na stację benzynową. "Czy mówisz poważnie?"

Mężczyzna za ladą początkowo nie dowierzał, że nastolatek chce obrabować stację. Chłopiec jednak powtórzył swoje żądanie. "Czy mówisz poważnie?" - dopytywał pracownik.

 

 

Małoletni złodziej oddał wtedy strzał, celując w dach. Pracownik stacji wręczył mu niebieski woreczek i - jak relacjonują amerykańskie media, w tym CNN - "kazał się wynosić".

 

ZOBACZ: "Raport". Rany rąbane u ojca, matki i brata. Wyrok za brutalne zabójstwo popełnione przez 18-latka

 

Chłopiec wyszedł budynku, mając przy sobie pięć tysięcy skradzionych dolarów. Policja schwytała go kilka przecznic dalej. 

Chłopiec usłyszy sześć zarzutów

- 12-latek opowiadał koledze z klasy o planach dotyczących napadu z bronią na stację benzynową, jednak jego znajomy nie sądził, że mówi poważnie - poinformował Michael Prince, porucznik policji w Hartford.

 

Jak dodał, napastnik pytał innego ucznia o to, która stacja benzynowa w okolicy jest najmniej zabezpieczona. Jak ustalili mundurowi, chłopiec wziął broń z sejfu swojego ojca.

 

12-latek podczas policyjnego przesłuchania przyznał, że "nie zrobił tego dla pieniędzy". Usłyszy sześć zarzutów, w tym napadu z bronią w ręku i wystrzału z broni palnej w budynku.

nat/wka / news.com.au
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie