Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w Polsat News: Polska przyjmuje nasze dzieci jak własne

Polska
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w Polsat News: Polska przyjmuje nasze dzieci jak własne
Polsat News
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

- Dziękuję wam za waszą pracę, za to, że chronicie nasze dzieci. Zrobimy wszystko, żeby wszystkie mogły powrócić do Ukrainy jeszcze jako dzieci, czyli w najbliższym czasie - powiedział prezydent Wołodymyr Zełesnki na antenie Polsat News, zwracając się do ukraińskich dzieci, którymi zaopiekowała się Fundacja Polsat.

W środę świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Dziecka, ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji do dzieci, które przebywają w Ossie oraz dzieci z liceum w Drohobyczu (obwód lwowski) zwrócił się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy: Jestem wdzięczny wszystkim, którzy pomagają ukraińskim dzieciom

- Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy was otaczają, przyjaciołom, rodzicom. Wszystkim ludziom, którzy pomagają naszym ukraińskim dzieciom - powiedział prezydent Ukrainy na antenie Polsat News. - Będzie wielkim świętem, kiedy wszyscy wrócicie do Ukrainy - dodał. 

 

WIDEO: Wołodymyr Zełenski w Polsat News: Polska przyjmuje nasze dzieci jak własne

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Władze: Osierocone dzieci są wywożone z Mariupola w nieznane miejsca

 

- Dziękuję wam za waszą pracę, za to, że chronicie nasze dzieci. Zrobimy wszystko, żeby wszystkie mogły powrócić do Ukrainy jeszcze jako dzieci, czyli w najbliższym czasie. Dla nas jest bardzo ważne, żebyście budowali przyszłość naszego kraju, a nasza przyszłość będzie przepiękna i o to wszyscy dziś walczymy - powiedział Zełenski. - Najważniejsze, żebyście wróciły do bezpiecznego kraju - dodał.

Zełenski: Polska przyjmuje nasze dzieci jak własne

Prezydent Zełenski mówił, że stronie polskiej należą się podziękowania i dziś w imieniu ukraińskich dzieci uściśnie dłoń polskiemu premierowi, z którym będzie się widział w Kijowie.

 

- Wiem, że Polska jest dla nas na tyle bliskim krajem, że przyjmuje nasze dzieci jak własne - dodał.

 

Dzieci mogły zadawać pytania prezydentowi Ukrainy. Pytały o obronność kraju i o jego odbudowę, a także o to, czy od 1 września wrócą do swoich szkolnych ławek w Ukrainie.

pgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie