Koronawirus w Polsce dzisiaj. Tygodniowy raport Ministerstwa Zdrowia. Środa, 1 czerwca

Polska
Koronawirus w Polsce dzisiaj. Tygodniowy raport Ministerstwa Zdrowia. Środa, 1 czerwca
Polsat News
Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane o koronawirusie w Polsce

Mamy 1543 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa - poinformowało w tygodniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 36 osób. Raport obejmuje okres od 26 maja do 1 czerwca. Tydzień wcześniej resort poinformował o 1871 nowych przypadkach i 60 zgonach.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: mazowieckiego (323), śląskiego (238), małopolskiego (131), pomorskiego (101), łódzkiego (97), dolnośląskiego (92), podkarpackiego (88), lubelskiego (87), wielkopolskiego (70), podlaskiego (66), świętokrzyskiego (58), kujawsko-pomorskiego (45), zachodniopomorskiego (43), opolskiego (36), warmińsko-mazurskiego (32), lubuskiego (11).

 

25 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

 

Z powodu COVID19 zmarło 12 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 24 osób.

 

Od 26 maja do 01 czerwca wykonano ponad 51,9 tys. testów na koronawirusa.

 

Minister zdrowia: Problemem jest styl życia Polaków

Minister zdrowia Adam Niedzielski pod koniec ubiegłego tygodnia w "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsat News odniósł się do nadmiarowej liczby zgonów odnotowanej w Polsce. Stwierdził, że 200 tysięcy to bardzo duża liczba. Dodał, że z przeanalizowanych danych wynika, że jest to spowodowane złym stanem zdrowia Polaków, a nie ograniczoną dostępnością do pomocy lekarskiej w trakcie pandemii.

 

- W zestawieniu z danymi z krajów, których społeczeństwa bardziej dbają o zdrowie, wynika jasno, że problemem jest styl życia Polaków. Wpływ na nasze zdrowie ma przecież tryb życia, a także dieta i nałogi - wyjaśnił Niedzielski.

 

ZOBACZ: Małpia ospa. Adam Niedzielski: Mamy już szczepionkę

 

Minister Zdrowia poinformował, że jest w stałym kontakcie z Europejską Agencją Leków. Adam Niedzielski dodał, że monitowano przeciwciała populacyjne i uzyskano wynik powyżej 90 procent. Minister zaznaczył, że to dobry wynik, ale badania będą ponowione przed końcem roku.

 

Adam Niedzielski zalecał szczepienia dla osób, które jeszcze go nie przyjęły. - Szczepienie jest długotrwałym zabezpieczeniem przed ciężką hospitalizacją - dodał minister. Przypomniał, że spadek przeciwciał może spowodować spadek skuteczności zaszczepienia po jakimś czasie, ale na pewno pomaga ustrzec się długotrwałych negatywnych skutków.

pgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie