Długi weekend, czerwiec. Polacy wybierają morze. Jakie ceny wyjazdów

Polska
Długi weekend, czerwiec. Polacy wybierają morze. Jakie ceny wyjazdów
Pixabay.com
Zbliża się kolejny w tym roku długi weekend. Najchętniej wybieranym kierunkiem jest morze

W czerwcu zbliża się kolejny w tym roku długi weekend. Pogoda ma sprzyjać, dlatego zainteresowanie wyjazdem rośnie, ceny również. Zmienia się też trend. Po górach, Polacy zamierzają wypoczywać nad wodą.

- Generalnie wszyscy wiemy, że ceny poszły w górę. Składają się na to różne czynniki: prąd, gaz, woda, paliwo i to powoduje, że odczuwamy różnice w cenach. Natomiast w świadomości ludzi jest potrzeba wypoczynku. Trzeba odreagować i co raz częściej spotykamy się z taką formą, że ludzie wybierają krótkie terminy pobytu. Nie dwa tygodnie, nie 10 dni, tylko wybierają się na weekend - powiedział Bogusław Sutyła, przedstawiciel branży turystycznej podczas rozmowy z reporterem Polsat News w Międzyzdrojach.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Wakacje bez testu w większości krajach UE. Niektóre kraje wciąż wymagają certyfikatu

 

Podczas tegorocznego weekendu majowego, największe zainteresowanie wyjazdami dotyczyło polskich gór. Natomiast w zbliżający się w czerwcu długi weekend zdecydowanie króluje morze.

Wyjazdy w długi weekend. Bardzo zróżnicowane ceny

Wszystko zależy od naszych preferencji i zasobności portfela. W Międzyzdrojach w długi czerwcowy weekend można wypocząć za 90 złotych za dzień. To cena z pełnym wyżywieniem w jednym z ośrodków pamiętających jeszcze czasy PRL, gdzie nie możemy liczyć na zbytnie wygody.


Dla bardziej wymagających ciekawą opcją może być wypoczynek za tysiąc złotych za dobę. Tyle zapłacimy za apartament w pięciogwiazdkowym hotelu Aurora, który posiada dwa baseny i prywatny dostęp do morza.

 

ZOBACZ: Warszawa. Inauguracja sezonu letniego nad Wisłą. Zakaz spożywania alkoholu odwołany

 

- Zainteresowanie rośnie w związku z tym, że prognozy zapowiadają świetną pogodę. Coraz więcej osób planuje wyjazd na ten długi weekend czerwcowy. Są jeszcze dostępne apartamenty. Jest to duża zaleta dla rodzin z dziećmi, bo jest większa przestrzeń, oddzielna sypialnia. Cena jest zróżnicowana w zależności od świadczeń, terminu, ale można znaleźć ofertę już od 1000 złotych za noc - wyjaśniła Luiza Halemba z hotelu Aurora Międzyzdroje. 

 

"Widać wyraźne odwrócenie trendu"

Zainteresowanie wyjazdami jest w tym roku o 21 proc. mniejsze niż rok temu - wynika z danych serwisu turystycznego Nocowanie.pl. Na podstawie już opłaconych zaliczek wyliczono, że średni koszt wyjazdu wyniesie 2104 zł, a koszt dla jednej osoby za dobę - 111 zł.

 

ZOBACZ: Inflacja bije kolejne rekordy. GUS podał nowe dane

 

- Widać wyraźne odwrócenie trendu. Wyjazdami na majówkę i długi weekend czerwcowy zainteresowane były przede wszystkim pary dorosłych, zakwaterowania dla dorosłych z dziećmi szukało kilkanaście procent użytkowników. Być może rodzice, w obliczu inflacji, rosnących kosztów życia i wysokich cen, woleli oszczędzić pieniądze na jeden dłuższy, wspólny wyjazd dla całej rodziny - skomentował Tomasz Zaniewski z Nocowanie.pl.

 

- Część turystów w tym niepewnym momencie czeka też zapewne z decyzją o wyjeździe do ostatniej chwili. W dodatku polskie obiekty, zmagające się z wysokimi kosztami np. energii i presją płacową, muszą rywalizować z tanimi ofertami wyjazdów zagranicznych - dodał.

jsd/ml/dk / Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie