Niemcy. Sprzedano około siedmiu milionów biletów kolejowych za 9 euro

Świat
Niemcy. Sprzedano około siedmiu milionów biletów kolejowych za 9 euro
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Bilet jest ważny tylko w drugiej klasie

Około 7 mln specjalnych biletów miesięcznych w cenie zaledwie 9 euro zostało sprzedanych w Niemczech przed początkiem ich obowiązywania 1 czerwca - wynika z danych Związku Niemieckich Przedsiębiorstw Transportowych (VDV). Organizacja ta szacuje, że z taniego biletu będzie korzystać około 30 mln osób miesięcznie.

Minister transportu Volker Wissing powiedział w związku z wynikami sprzedaży, że "mamy do czynienia z prawdziwym »runem« na bilety za 9 euro".

 

- Są to dodatkowi klienci, którzy do tej pory nie mieli wykupionych biletów okresowych - podkreślił Wissing, cytowany przez agencję dpa.

 

VDV szacuje, że około 30 mln osób miesięcznie będzie korzystać z biletu 9-Euro-Ticket - w ramach biletu okresowego albo nowo zakupionego biletu. Będzie on obowiązywał w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Bilet prawie na wszystko 

Posiadacze biletu za 9 euro mogą podróżować wszystkimi autobusami, tramwajami, pociągami metra, pociągami podmiejskich oraz pociągami komunikacji lokalnej i regionalnej w całych Niemczech - niezależnie od tego, czy są one obsługiwane przez Deutsche Bahn czy innych operatorów. Bilet jest ważny tylko w drugiej klasie.

 

ZOBACZ: Koleje Mazowieckie. Pociąg "porywacz" z Radomia do Warszawy. Przymusowa wycieczka dla pasażerów

 

Specjalne bilety nie upoważniają do przejazdów dalekobieżnych pociągami ICE, Intercity i Eurocity, pociągami prywatnego przewoźnika Flix oraz autokarami dalekobieżnymi.

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie