Lubuskie. Mandat za jazdę rowerem drogą ekspresową

Polska
Lubuskie. Mandat za jazdę rowerem drogą ekspresową
Policja Lubuska
Rowerzysta na drodze ekspresową S-3

Policjanci z Międzyrzecza (Lubuskie) zatrzymali do kontroli mężczyznę, który podróżował rowerem drogą ekspresową S3. Wybierając tę trasę, kierujący rowerem ryzykował własnym życiem – poinformował w poniedziałek Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

- Dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to 120 km/h. Każde przejeżdżające obok niego auto mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku – dodał policjant.

 

ZOBACZ: Łódzkie. 59-letni rowerzysta zginął potrącony przez samochód

 

Jak ustalili policjanci, rowerzysta chciał pokonać drogą ekspresową około 20-kilometrowy odcinek, podróżując między węzłami Międzyrzecz Północ a Skwierzyna Zachód. Został zatrzymany przez patrol drogówki w sobotę (25 maja br.).

Mandat dla rowerzysty. Jechał po drodze ekspresowej

O rowerzyście na trasie ekspresowej powiadomili policję kierowcy. Ten tłumaczył, że jedzie do domu, a ponieważ zależy mu na czasie postanowił skrócić sobie drogę, podróżując drogą ekspresową.

 

ZOBACZ: Śmiertelne potrącenie rowerzysty na dk 22 w Lubuskiem

 

- Lekkomyślny rowerzysta zastał ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w asyście policyjnego radiowozu został odprowadzony w bezpieczne miejsce, gdzie mógł kontynuować swoją podróż – powiedział Maksimczyk.

 

Dodał, że rowerzyści nie mogą korzystać z dróg ekspresowych i autostrad. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez rowerzystę jedynie pasem awaryjnym lub poboczem.

nb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie