Łódzkie. 59-letni rowerzysta zginął potrącony przez samochód

Moto
Łódzkie. 59-letni rowerzysta zginął potrącony przez samochód
Łódzka Policja
Rowerzysty nie udało się uratować

59-letni rowerzysta zginął na miejscu w wyniku potrącenia przez samochód osobowy. Do wypadku doszło w poniedziałek rano na drodze krajowej nr 60 w Kutnie (woj. łódzkie). Mężczyzna zmarł mimo prowadzonej na miejscu przez policjantów akcji reanimacyjnej.

Jak przekazała rzeczniczka kutnowskiej policji podkom. Edyta Machnik, wypadek miał miejsce ok. godz. 7.30 w okolicy skrzyżowania ulicy Objazdowej ze Słoneczną.

 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 59-letni rowerzysta, został potrącony przez audi, którym kierował 64-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Cyklista nie miał żadnych elementów odblaskowych na sobie – wyjaśniła.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w Łodzi. Pociąg potrącił dwie osoby

 

Dodała, że na miejsce wypadku pierwsi dotarli policjanci z kutnowskiej drogówki jadący do innego zdarzenia. Jeden z funkcjonariuszy natychmiast podjął akcję reanimacyjną rowerzysty. Po przybyciu karetki pogotowia, ratownicy medyczni przejęli działania. Nie udało się jednak uratować życia mężczyzny.

 

Podkom. Machnik poinformowała, że kierujący audi był trzeźwy. Dokładne okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratury będą ustalać policjanci z Kutna.

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie