Wojna Rosja-Ukraina. Siły zbrojne zlikwidowały dowódcę rosyjskiego batalionu Aleksandra Dosiagajewa

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Siły zbrojne zlikwidowały dowódcę rosyjskiego batalionu Aleksandra Dosiagajewa
Facebook/Міністерство оборони України/СтратКом ЗСУ/AFU StratCom
Dowódca batalionu szturmowego 104. pułku szturmowego, podpułkownik Aleksander Dosyagaev

Siły Zbrojne Ukrainy zlikwidowały dowódcę rosyjskiego batalionu 104. pułku szturmowego, podpułkownika Aleksandra Dosiagajewa - podaje Ukraińska Prawda. Na początku maja generał David Petraeus były dowódca Centralnego Dowództwa Stanów Zjednoczonych, powiedział, że na Ukrainie zginęło już co najmniej dziesięciu rosyjskich generałów.

"Dowódca batalionu szturmowego 104. pułku szturmowego, podpułkownik Aleksander Dosiagajew, został fanem twórczości Kobzona. Aleksander zdobył nominację w kategorii "Skrzydlata piechota" na festiwalu "Armia Rosyjska 2021", ale to nie pomogło mu w spotkaniu z ukraińskimi wojownikami" - napisał w oświadczeniu Departament Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Ukraińcy informują o zabiciu dwóch rosyjskich generałów

 

 

Iosif Dawydowicz Kobzon, idol Dosiagajewa, był rosyjskim piosenkarzem i pedagogiem. Jeden z najbardziej znanych wykonawców muzyki popularnej w Związku Radzieckim, a następnie Rosji. W latach 1956–1959 służył w Armii Radzieckiej, gdzie występował w Zespole Pieśni i Tańca Zakaukaskiego Okręgu Wojskowego.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Ministerstwo obrony: Rosja zwolniła dwóch wysokich rangą dowódców


Na podstawie decyzji Rady Europejskiej z 9 lutego 2015 r. wpisany został na listę osób objętych sankcjami za podważanie niepodległości Ukrainy i wspieranie separatystów w Donbasie. Został pochowany 2 września 2018 na moskiewskim cmentarzu Wostriakowskim.

Zginęło co najmniej 10 rosyjskich generałów

Na początku maja generał David Petraeus, były dyrektor CIA i były dowódca Centralnego Dowództwa Stanów Zjednoczonych, powiedział, że na Ukrainie zginęło już co najmniej dziesięciu rosyjskich generałów.

 

ZOBACZ: Wojna. Ukraina "neutralizuje" kolejnych wysokich rangą wojskowych

 

Od 24 lutego do 28 maja Siły Zbrojne Ukrainy wyeliminowały około 30 000 rosyjskich żołnierzy.

aml/grz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie