Brazylia. W policyjnej obławie w Rio de Janeiro zginęły co najmniej 22 osoby

Świat
Brazylia. W policyjnej obławie w Rio de Janeiro zginęły co najmniej 22 osoby
PAP/EPA/Andre Coelho
W policyjnej obławie w Rio de Janeiro zginęły co najmniej 22 osoby

Oddziały specjalne żandarmerii wojskowej Brazylii zabiły we wtorek podczas obławy w faweli Rio de Janeiro Vila Cruzeiro co najmniej 22 osoby. Celem akcji byli przestępcy wyspecjalizowani w przemycie narkotyków.

Wspierani przez funkcjonariuszy z federalnej policji drogowej żandarmi postrzelili śmiertelnie też jedną z mieszkanek faweli Vila Cruzeiro, w północnej części brazylijskiego miasta.

 

ZOBACZ: Meksyk. Strzelaniny w barach. Zginęło 11 osób

 

Jak poinformował podpułkownik oddziałów specjalnych żandarmerii wojskowej Uira do Nascimento, obława rozpoczęła się we wtorek wczesnym rankiem, kiedy grupa 50 członków gangu przemytników próbowała przedostać się do innej faweli Rio de Janeiro, Rocinha.

Liczba ofiar może być wyższa

Według policyjnych statystyk liczba zabitych we wtorkowej operacji jest jedną z najwyższych podczas jednej obławy, przeprowadzonej przez siły policyjne w Brazylii. W 2021 r. podczas akcji w faweli Jacarezinho, na północy Rio de Janeiro, zginęło 28 osób.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Poseł Partii Konserwatywnej skazany za napaść seksualną na 15-latka

 

Wydawany w tym mieście dziennik "O Dia" spodziewa się, że w efekcie strzelaniny liczba zmarłych może być wyższa, gdyż w strzelaninie są ranni od postrzału. Wśród nich jest jeden z funkcjonariuszy policji.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie