Meksyk. Strzelaniny w barach. Zginęło 11 osób

Świat
Meksyk. Strzelaniny w barach. Zginęło 11 osób
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
W Meksyku miały miejsce dwie strzelaniny równocześnie

11 osób, w tym osiem kobiet, zginęło w dwóch równoczesnych strzelaninach w barach w mieście Celaya w środkowym Meksyku. Zostawione na miejscu pisane odręcznie znaki wskazują na porachunki gangów - podała we wtorek lokalna policja.

Strzelaniny miały miejsce w poniedziałek późnym wieczorem czasu lokalnego; według Associated Press wydarzyło się to w dwóch barach znajdujących się na tej samej ulicy, a agencja AFP podaje, że doszło też do ataku w hotelu.

Otworzyli ogień i chcieli podpalić ofiary

Policja nie poinformowała, jakie znaki zostawili sprawcy. Associated Press, powołując się na zdjęcia zamieszczone w mediach społecznościowych, podaje jednak, że zabójcy należą prawdopodobnie do gangu Santa Rosa de Lima. Właściciele barów mieli popierać rywalizujący z nim gang Jalisco Nueva Generacion.

Według świadków około godz. 22 czasu lokalnego napastnicy weszli do barów i otworzyli ogień do obecnych, a następnie oblali ciała ofiar benzyną i próbowali je podpalić. 10 osób zginęło na miejscu, a jedna zmarła później w szpitalu.

 

ZOBACZ: USA. Strzelanina w metrze w Nowym Jorku. Policja publikuje zdjęcie podejrzewanego

Wojna gangów w Guanajuato

W Guanajuato toczy się wojna gangów Santa Rosa de Lima i Jalisco Nueva Generacion, które rywalizują o dochody z przemytu narkotyków i kradzionych paliw, pochodzących ze znajdującej się w tym stanie rafinerii - wyjaśnia AFP.

 

Od 2006 roku, gdy rząd Meksyku rozpoczął kontrowersyjną operację militarną przeciw kartelom w wojnach narkotykowych zginęło około 340 tys. osób.

 

nat/pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie