Warszawa. Zbigniew Ziobro: śledczy ustalili tożsamość podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie

Polska
Warszawa. Zbigniew Ziobro: śledczy ustalili tożsamość podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie
PAP/Karol Zienkiewicz
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie - poinformował w piątek szef MS, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zdarzenia, w którym zginął mężczyzna. Dodał, że wydano nakaz tymczasowego aresztowania obu podejrzanych.

"Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła 17 maja o zastosowanie przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa tymczasowego aresztowania wobec ustalonych podejrzanych. W tej bulwersującej sprawie trudno sobie wyobrazić inną decyzję" - napisał w piątek na Twitterze Zbigniew Ziobro.

"Sprawcy ukrywają się przed organami ścigania"

Wcześniej szef Ministerstwa Sprawiedliwości informował o ustaleniu tożsamości podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie:

 

"Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano nakaz tymczasowego aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G. To postępowanie od razu poleciłem objąć nadzorem Prokuratury Krajowej. Sprawcy muszą zostać szybko i surowo ukarani" - napisał w piątek na Twitterze Zbigniew Ziobro.

 

 

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że sprawcy dzięki intensywnej pracy policjantów i prokuratorów zostali ustaleni, jednakże "ukrywają się przed organami ścigania". - Stąd wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, by rozesłać za nimi list gończy - zaznaczyła prokurator Skrzyniarz.

Pomimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł

W nocy z soboty na niedzielę (z 8 na 9 maja) do sklepu przy Nowym Świecie w Warszawie wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. "Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł" - zaznaczyła wówczas sierż. sztab. Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

 

ZOBACZ: Warszawa. Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja publikuje wizerunek poszukiwanego

 

Po zdarzeniu na stronie śródmiejskiej policji opublikowane zostały zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny, który mógł mieć związek z zabójstwem.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie