USA. Elon Musk zaprzecza oskarżeniom o molestowanie seksualne

Świat
USA. Elon Musk zaprzecza oskarżeniom o molestowanie seksualne
AP
Elon Musk zaprzecza oskarżeniom o molestowanie seksualne

Dyrektor generalny koncernów Tesla i SpaceX Elon Musk uznał za "całkowicie nieprawdziwe" zarzuty, że w 2016 roku molestował seksualnie stewardessę na pokładzie prywatnego odrzutowca.

"Mam wyzwanie dla tej kłamczuchy, która twierdzi, że jej znajoma widziała mnie 'obnażonego': opisz tylko jedną rzecz, cokolwiek (blizny, tatuaże, ...), co nie jest znane opinii publicznej. Nie będzie w stanie tego zrobić, bo to się nigdy nie wydarzyło" - napisał w piątek Musk na Twitterze.

 

ZOBACZ: Pracujecie albo ... do widzenia! Elon Musk chwali nową politykę Netflixa

 

Nastąpiło to po tym, kiedy "Business Insider" podał, że w 2018 roku SpaceX zapłacił ćwierć miliona dolarów w ramach ugody stewardessie SpaceX. Zarzuciła ona Muskowi niewłaściwe zachowanie seksualne. Stewardessa oskarżyła Muska m.in. o obnażanie się przed nią i oferowanie kupna konia w zamian za masaż erotyczny.

"Politycznie umotywowana nagonka"

"Jeśli byłbym skłonny do molestowania seksualnego, to jest mało prawdopodobne, że wyszłoby to na jaw po raz pierwszy w całej mojej 30-letniej karierze" - powiedział Musk w wywiadzie dla "Business Insider".

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Dowódca obrońców Azowstalu zaapelował do Elona Muska o pomoc

 

Nazwał atak mediów "politycznie umotywowaną nagonką". Wiązał to z zapowiedzią "głosowania na Republikanów" oraz z próbą przejęcia Twittera, którą "wstrzymał" – zauważyła telewizja CNN.

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie