Wojna Rosja-Ukraina. Dowódca obrońców Azowstalu zaapelował do Elona Muska o pomoc

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Dowódca obrońców Azowstalu zaapelował do Elona Muska o pomoc
AP
Obrońca Azowstalu zaapelował do Elona Muska

Serhij Wołyna, dowódca 36 Brygady Piechoty Morskiej Ukrainy broniącej kombinatu metalurgicznego Azowstal w Mariupolu, zaapelował na Facebooku do miliardera i założyciela firmy SpaceX Elona Muska o pomoc w ewakuacji jego żołnierzy do kraju trzeciego.

"Elon Musk, ludzie mówią, że przybyłeś z innej planety aby nauczyć ludzi wiary w niemożliwe. Nasze planety są obok siebie, ja żyję tu gdzie przetrwanie jest prawie niemożliwe. Pomóż nam wydostać się z Azowstalu do kraju mediatora. Jeżeli nie ty, to kto? Daj mi znak" - napisał Wołyna.

 

ZOBACZ: Ukraina. Doradca mera Mariupola: zakłady Azowstal płoną na skutek rosyjskiego bombardowania

 

Zaapelował też do wszystkich o pomoc aby Musk zobaczył jego apel.

 

"Udowodnił, że dla niego nie ma problemów nie do rozwiązania, że wszystko jest możliwe! On nigdy się nie poddaje, tak jak my! Potrzebujemy wsparcia superczłowieka!" - napisał Wołyna.

Elon Musk kupił Twittera

Uznawany za najbogatszego człowieka na świecie miliarder Elon Musk zawarł w poniedziałek umowę w sprawie przejęcia serwisu społecznościowego Twitter za 44 mld dolarów - podała firma. Pochodzący z RPA biznesmen wcześniej krytykował portal za zbyt rygorystyczną moderację treści.

Według zawartego porozumienia, Musk przejmie kontrolę nad Twitterem płacąc 54,20 dolarów za akcję, czyli niecałe 3 dolary powyżej ich ceny na giełdzie. Miliarder zamierza wycofać firmę z giełdy.

 

ZOBACZ: USA. Miliarder Elon Musk kupił Twittera za 44 mld dolarów

 

Według danych Twittera, pod koniec roku 2021 z platformy korzystało codziennie 217 milionów aktywnych użytkowników. Spółka przyniosła ponad 5 mld dolarów dochodów, ale zanotowała stratę netto w wysokości 221 mln dolarów.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie