Elon Musk wstrzymuje kupno Twittera. Chodzi o fałszywe konta

Świat
Elon Musk wstrzymuje kupno Twittera. Chodzi o fałszywe konta
Wikimedia Commons
Elon Musk

Uznawany za najbogatszego człowieka na świecie Elon Musk poinformował o wstrzymaniu transakcji kupna Twittera. Miliardem wyjaśnił, że operacja została zamrożona do momentu uzyskania szczegółów dotyczących liczby fałszywych kont. W reakcji na te doniesienia ceny akcji Twittera poszybowały w dół.

Na początku kwietnia Elon Musk - najbogatszy człowiek na świecie, właściciel m.in. takich firm jak Tesla i SpaceX - ogłosił, że chce kupić Twitter, którego jest stałym użytkownikiem.

44 mld dolarów

Właśnie wtedy padła "jedyna i najlepsza" oferta - za jedną akcję Musk był gotów zapłacić 54,20 dolarów, co oznaczało, że przejęcie całego serwisu społecznościowego kosztowałoby go 44 mld dolarów.

 

ZOBACZ: USA. Miliarder Elon Musk kupił Twittera za 44 mld dolarów

 

Teraz biznesmen poinformował, że "transakcja jest czasowo wstrzymana do momentu potwierdzenia, że fałszywe konta stanowią mniej niż 5 proc. wszystkich użytkowników".

 

 

W reakcji na tę informację ceny akcji Twittera w przedsesyjnym handlu spadają o blisko 18 proc. do 37,10 dol., czyli najniższego poziomu od momentu ogłoszenia przez miliardera gotowości kupna popularnej sieci społecznościowej.

dk/Interia/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie