Sztab generalny: Rosjanie chcą zaangażować studentów w działania wojenne w obwodzie donieckim

Świat
Sztab generalny: Rosjanie chcą zaangażować studentów w działania wojenne w obwodzie donieckim
PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY
W ciągu minionej doby w obwodach donieckim i ługańskim wojska ukraińskie odparły szesnaście ataków nieprzyjaciela

Rosyjskie dowództwo, próbując uzupełniać braki żołnierzy, chce zaangażować w działania wojenne w obwodzie donieckim studentów szkół wyższych - podał w czwartek rano ukraiński sztab generalny w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

"Wobec braku rezerw mobilizacyjnych na czasowo okupowanych terytoriach obwodu donieckiego dowództwo okupacyjne planuje zaangażować studentów szkół wyższych w działania wojenne" - czytamy w podsumowaniu sytuacji operacyjnej.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. 85. dzień rosyjskiej inwazji [RELACJA NA ŻYWO]

 

Jednocześnie, sztab poinformował, że w ciągu minionej doby w obwodach donieckim i ługańskim wojska ukraińskie odparły szesnaście ataków nieprzyjaciela, niszcząc przy tym osiem czołgów i siedemnaście bojowych wozów opancerzonych.

 

ZOBACZ: USA. Senat zatwierdził nową ambasador USA na Ukrainie

 

Na innych kierunkach działań Rosjanie ostrzeliwali miejscowości w obwodach czernihowskim i sumskim. W okolicach Charkowa główne wysiłki Rosjan polegały na obronie zajętych pozycji i przeprowadzaniu kontrataków w celu odzyskania tych utraconych.

 

ZOBACZ: Niemcy. Ambasador Ukrainy: Wejście Ukrainy do NATO zmniejszyłoby ryzyko wojny nuklearnej

 

"Na kierunku słowiańska wróg stara się poprawić sytuację taktyczną. Przy wsparciu artylerii prowadził działania w rejonie osady Wełyka Komyszuwacha, nie odniósł sukcesu, w niektórych rejonach poniósł znaczne straty i został zmuszony do wycofania się na zajmowane wcześniej pozycje" - podało ukraińskie dowództwo.

 

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie