Śląskie. Tomasz M. podejrzany o zabicie 11-letniego Sebastiana jest poczytalny

Polska
Śląskie. Tomasz M. podejrzany o zabicie 11-letniego Sebastiana jest poczytalny
Śląska Policja
Mężczyzna może odpowiadać karnie i jego sprawa nie zostanie umorzona

Tomasz M., podejrzany o uprowadzenie i zabicie przed rokiem 11-letniego Sebastiana z Katowic, był poczytalny w chwili tego i innych zarzucanych mu przestępstw – uznali biegli po przeprowadzonej obserwacji psychiatrycznej.

Oznacza to, że mężczyzna może odpowiadać karnie i jego sprawa nie zostanie umorzona, wkrótce do sądu powinien trafić akt oskarżenia.

 

ZOBACZ: Koszalin. Biegli: Oskarżony o zabójstwo trzech kobiet był poczytalny

 

O głównym wniosku z opinii biegłych, sporządzonej po kilkutygodniowej obserwacji podejrzanego, poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski. - Dla nas najważniejsze jest to, że opinia, która właśnie wpłynęła jest kategoryczna – biegli wypowiadają się na temat stanu poczytalności w chili popełnienia zarzucanych mu czynów i co do tej kwestii biegi nie mają wątpliwości - powiedział prokurator.

Tomasz M. Jest podejrzany o siedem przestępstw

Jak dodał, w tej sytuacji prokurator prowadzący postępowanie będzie przystępował do końcowych czynności w tym śledztwie – zaznajomienia podejrzanego i jego obrońcy z aktami (jeśli wyrażą taką wolę), potem przystąpi do sporządzenia aktu oskarżenia. - Jeżeli podejrzany będzie chciał jeszcze składać wyjaśnienia i o czymś jeszcze opowiedzieć, to oczywiste prokurator w danym wątku podejmie czynności, natomiast nic na to obecnie nie wskazuje - zaznaczył rzecznik.

 

ZOBACZ: Katowice. Podejrzany o zabicie 11-letniego Sebastiana trafił na obserwację psychiatryczną

 

Tomasz M. jest podejrzany o siedem przestępstw. Usłyszał zarzuty nie tylko związane z zabójstwem Sebastiana – jeszcze przed tą zbrodnią miał wykorzystać seksualnie dwoje innych dzieci. Podejrzany był dotychczas przesłuchiwany 17 razy, w tym raz po powrocie z obserwacji. Za każdym razem przyznawał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i składał obszerne wyjaśnienia.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie