Podlaskie. Uciekał przed policją i wjechał w radiowóz. Był pod wpływem narkotyków

Polska
Podlaskie. Uciekał przed policją i wjechał w radiowóz. Był pod wpływem narkotyków
Polska Policja/ zdj. ilustracyjne
Pościg zakończył się na ul. Bydgoskiej w Suwałkach, gdzie bmw uderzyło w radiowóz

Kierowca był pod wpływem narkotyków oraz był poszukiwany do odbycia kary więzienia - takie są wstępne ustalenia policji, która bada okoliczności sobotniego pościgu za kierowcą. 44-latek próbował uciec przed zatrzymaniem i w Suwałkach uderzył w policyjny radiowóz.

Do szpitala trafili dwaj policjanci oraz uciekający kierowca bmw. Obrażeń doznał też pasażer kolejnego samochodu, w który uderzyło bmw, ale ostatecznie nie było potrzeby dłuższej hospitalizacji tej osoby.

 

Jak podawała wcześniej policja, funkcjonariusze z Augustowa (Podlaskie) próbowali w sobotnie przedpołudnie poddać kontroli drogowej kierowcę bmw, który nie zatrzymał się jednak - mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych - i próbował uciec.

Uderzył w radiowóz

Pościg zakończył się na ul. Bydgoskiej w Suwałkach, gdzie bmw uderzyło w radiowóz, którego załoga próbowała kierowcę zatrzymać.

 

ZOBACZ: Mszana Dolna. Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

 

Jak poinformował zespół prasowy podlaskiej policji, wstępne ustalenia dotyczące okoliczności ucieczki są takie, iż 44-letni kierowca prowadził w stanie po spożyciu amfetaminy, a do tego był poszukiwany do odbycia kary 1,5 roku więzienia. Na razie nie wiadomo jeszcze, jakie usłyszy zarzuty i czy prokuratura będzie wnioskować o jego areszt tymczasowy.

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie