Lublin. Stomatolog Grzegorz T. oskarżony o zgwałcenie pacjentki. Ruszył proces

Polska
Lublin. Stomatolog Grzegorz T. oskarżony o zgwałcenie pacjentki. Ruszył proces
Pixabay.com/Jobbeat
Stomatolog oskarżony o zgwałcenie pacjentki/ Zdj. ilustracyjne

W Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód ruszył w piątek proces lekarza stomatologa oskarżonego o zgwałcenie i inne przestępstwa o charakterze seksualnym. Toczy się on za zamkniętymi drzwiami. Za zarzucane czyny grozi do 12 lat więzienia.

Proces 52-letniego stomatologa Grzegorza T. ruszył w piątek w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód. Ze względu na dobro pokrzywdzonych została wyłączona jego jawność. Lekarz oskarżony jest o zgwałcenie jednej z pacjentek, do czego miało dojść w sierpniu ub. r. Według ustaleń śledczych, dentysta miał doprowadzić ją do obcowania płciowego poprzez seks oralny.

 

ZOBACZ: Szwecja. Pracownik domu opieki w Lerum oskarżony o 24 gwałty na podopiecznych

 

Mężczyzna oskarżony jest także o doprowadzenie dwóch innych pacjentek do "poddania się innej czynności seksualnej". Z aktu oskarżenia wynika, że lekarz "ocierał się kroczem" o pokrzywdzone oraz "zbliżał krocze do ich twarzy".

Stomatalog oskarżony. Nie przyznał się do winy

Według śledczych, lekarz działał w celu pobudzenia i zaspokojenia popędu seksualnego, podstępem, wykorzystując zaskoczenie pacjentek sytuacją związaną z wykonywaniem czynności leczenia stomatologicznego.

 

ZOBACZ: Warszawa. Plaga gwałtów w przejazdach zamawianych przez aplikacje

 

Jak podawały wcześniej lokalne media, Grzegorz T. nie przyznał się do zarzucanych czynów w trakcie śledztwa. Po zatrzymaniu w sierpniu ub. r. był tymczasowo aresztowany. Zwolniony został w lutym br. za poręczeniem majątkowym. Znajduje się pod dozorem policji.

 

Za zarzucane czyny grozi mu do 12 lat więzienia.

mbl/prz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie