Niemcy. Mikrobiolog porównał szczepienia na COVID-19 do Holokaustu. Jest oskarżony

Świat
Niemcy. Mikrobiolog porównał szczepienia na COVID-19 do Holokaustu. Jest oskarżony
Wikimedia Commons/Sachwerte Vermögenswerte mit Kompetenz/CC BY 3.0
Profesor Sucharit Bhakdi

Mikrobiolog porównał szczepionki przeciwko koronawirusowi do drugiego Holokaustu. Sucharit Bhakdi został oskarżony przez prokuraturę w Szleziwku-Holsztynie o podżeganie do nienawiści. Profesor był związany z Uniwersytetem Johannesa Gutenberga w Moguncji - może stracić tytuł profesorski.

Sucharit Bahkdi, jeden z najbardziej znanych i kontrowersyjnych krytyków środków podjętych przez państwo w walce z pandemią koronawirusa, jest oskarżony o podżeganie w dwóch przypadkach.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Chiny: strategia "zero COVID". Wyjazdy z kraju ograniczone

 

W jednym z internetowych filmów wideo, w związku z krytycznymi wypowiedziami na temat izraelskiej polityki szczepień, podżegał również do nienawiści wobec Żydów mieszkających w Niemczech poprzez uogólniające stwierdzenia i złośliwie dyskredytował ich jako grupę religijną - powiedział portalowi telewizji ARD rzecznik prasowy prokuratury.

 

W nagraniu wideo Bhakdi stwierdził, że "naród żydowski" nauczył się od nazistów "arcyzła" i "wdrożył je".

Możliwy zakaz używania tytułu profesorskiego

Ponadto Bhakdi jest oskarżony o to, że podczas kampanii wyborczej w Kilonii wygłosił przemówienie, w którym wspominając o zatwierdzeniu szczepionek przeciwko COVID-19 mówił o drugim Holokauście, bagatelizując w ten sposób los Żydów pod rządami nazistów.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Ukraina nie pokonała pandemii COVID-19. Spodziewany jest nowy wariant koronawirusa

 

Ministerstwo nauki Nadrenii-Palatynatu potwierdziło telewizji ARD, że rozważane jest nałożenie na Bhakdiego zakazu używania tytułu profesorskiego. Bhakdi pracował jako profesor mikrobiologii medycznej na Uniwersytecie Johannesa Gutenberga w Moguncji w Niemczech do czasu przejścia na emeryturę w 2012 r. Zgodnie z państwową ustawą o szkolnictwie wyższym, ministerstwo może na wniosek uczelni zakazać dalszego używania tytułu ze względu na bycie go niegodnym.

mst/prz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie