Koronawirus. Ukraina nie pokonała pandemii COVID-19. Spodziewany jest nowy wariant koronawirusa

Świat
Koronawirus. Ukraina nie pokonała pandemii COVID-19. Spodziewany jest nowy wariant koronawirusa
Polsat News
Na Ukrainie jest już dostępne lekarstwo przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Przewodniczący Komitetu ds. Zdrowia Narodu, Pomocy Medycznej i Ubezpieczenia Medycznego Rady Najwyższej Ukrainy Mychajło Raduckyj poinformował w czwartek, że Ukraina nie pokonała wirusa SARS-CoV-2 i można spodziewać się pojawienia się w kraju nowego wariantu - napisała agencja Ukrinform.

Raduckyj powiedział, że Ukraina nie pokonała koronawirusa i codziennie notuje się tam około siedmiu tysięcy nowych przypadków.

 

- Niestety, nie pokonaliśmy covidu. Ludzie chorują. Ci, którzy zgłaszają się na testy... bywa że po sześć, siedem tysięcy przypadków dziennie wykrywamy. Dochodzą do nas bardzo złe wieści z Chin, gdzie rozprzestrzenia się nowy wariant koronawirusa. Trzeba mieć świadomość, że podobnie jak wcześniej, tak i teraz wirus przedostanie się z Chin do Europy, jasne jest więc, że dojdzie także do nas – powiedział deputowany.

Wojna utrudnia walkę z pandemią 

Przyczyną takiej ilości zachorowań jest według Raduckiego to, że "wielu ludzi jest na froncie, wielu na terytoriach okupowanych, oni nie mają możliwości wykonania testów".

 

ZOBACZ: WHO: pandemia COVID-19 mogła spowodować bezpośrednio lub pośrednio śmierć nawet ponad 16 mln osób

 

Jednocześnie Raduckyj podkreślił, że na Ukrainie jest już lekarstwo przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, dzięki staraniom Ministerstwa Zdrowia oraz zagranicznych partnerów.

 

Wid: 

 

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie